Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tragiczna bójka w Tychach. Czterech obywateli Kolumbii aresztowanych po śmierci jednego z uczestników starcia

Facebook Twitter

Dramatyczna bójka w Tychach. Zginął obywatel Kolumbii. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Bójka w Tychach, jest ofiara śmiertelna

Bójka w Tychach: jeden z uczestników zdarzenia nie przeżył

Policjanci z tyskiej komendy zatrzymali obywateli Kolumbii w związku z bójką, do której doszło przy jednej z posesji na ulicy Ziębiej. Jeden z uczestników poniósł śmierć na miejscu, drugi z obrażeniami trafił do szpitala. Decyzją sądu czterech mężczyzn najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Prowadzone śledztwo ma na celu ustalenie przebiegu i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w nocy, 26 listopada. Po godzinie 2:00 służby ratunkowe zostały poinformowane o bójce kilku osób przy jednej z posesji na ulicy Ziębiej w Tychach. Na miejscu policjanci ustalili, że doszło do awantury z udziałem obywateli Kolumbii w wieku od 21 do 34 lat. W jej wyniku 34-letni mężczyzna, pomimo podjętej reanimacji przez policjantów i ratowników medycznych, poniósł śmierć. Inny mężczyzna doznał obrażeń w postaci ran ciętych i został przewieziony do szpitala, gdzie po zaopatrzeniu nie było wskazań do jego hospitalizacji.

W sumie pięć osób, w tym jedna kobieta, zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty dotyczące tej sprawy. Prokurator Rejonowy w Tychach, Maciej Latos, poinformował PAP, że jedna z osób usłyszała zarzuty związane z udziałem w bójce przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz zarzut zabójstwa, ponieważ w sposób bezpośredni przyczyniła się do śmierci jednego z uczestników. Pozostałe cztery osoby są podejrzane o udział w bójce, która doprowadziła do śmierci mężczyzny. Wśród aresztowanych jest także mężczyzna, który został ranny w trakcie starcia.

Wszyscy zatrzymani, w tym ofiara śmiertelna, są obywatelami Kolumbii i mieszkają w Tychach. Jak na razie nieznane są dokładne przyczyny i tło tej bójki, trwają ustalenia w tej sprawie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024