Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa Rybnicki Festiwal Zdrowia. To spotkania i joga śmiechu

Facebook Twitter

Rybnicki Festiwal Zdrowia

Spotkania, koncerty, dyskusje. Do soboty (2.12) trwa Rybnicki Festiwal Zdrowia przygotowany przez Fundację rakowi STOP. W różnych punktach miasta odbywają się wydarzenia, które mają poprawić nasze samopoczucie. Dziś (30.11) w bibliotece spotkanie z dietetyczką kliniczną, a w piątek (1.12) duża konferencja na kampusie o tym, jak ważne jest przyglądanie się własnemu zdrowiu. W sobotę (2.12) zaś spotkanie między innymi z jogą śmiechu:

Lidia Białecka: Ja zapraszam szczególnie do Teatru Ziemi Rybnickiej w najbliższą sobotę, tam będą różnorakie warsztaty poprawiające nasze zdrowie, samopoczucie, rozganiające trochę tą ponurą atmosferę pogody jesienno-zimowej. Będzie coś dla dzieciaków: warsztaty prowadzone przez Mariolę Rudzik-Ziemiańską „Muzykoterapia głosem” i niecodzienna orkiestra, bo dzieci będą mogły spróbować jak różne instrumenty brzmią i potem stworzyć własną orkiestrę. Później warsztat też muzykoterapii głosem, ale już dla dorosłych. To jest świetny sposób na wyrażenia emocji, bo my głosu używamy na co dzień. Wiele osób ma problem z wyrażaniem własnych emocji i właśnie po to są takie warsztaty, żeby nam było łatwiej.

Rybnicki Festiwal Zdrowi

Lidka Białecka

Lidka Białecka prowadząca zajęcia z jogi śmiechu, od lat podkreśla, jak ważny jest śmiech w naszym życiu:

Lidia Białecka: Zapraszam osoby, które są zamknięte w sobie, bo ostatnio usłyszałam od jednej dziewczyny, że ona jest zamknięta w sobie i nie jest gotowa się otworzyć. Takie osoby tym bardziej zapraszam. My sobie czasem przypominamy, jak to było się śmiać, gdy się miało kilka lat. To jest dbanie o nasz dobrostan. Tutaj się nie śmiejemy z żartów, to nie jest kabaret, my po prostu uruchamiamy przeponę. Jak ona zaczyna mocniej pracować, to wtedy jest to dotlenienie organizmu, wzrost odporności i przede wszystkim endorfiny, które nam redukują stres. Dzieciaki się śmieją około 400 razy dziennie, a my 30 – tak mówią statystyki. To jest dobry pomysł, żeby więcej się śmiać, żeby sobie uzmysłowić, że wolno nam się śmiać.

Plan wydarzeń Rybnickiego Festiwalu Zdrowia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024