Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwają konsultacje w sprawie organizacji ruchu w centrum Wodzisławia Śląskiego

Facebook Twitter

Powołano specjalną komisję, są zbierane uwagi mieszkańców. W ostatnich latach organizacja ruchu na terenie Starego Miasta była zmieniana wielokrotnie. Do roku 2011 obowiązywał zakaz ruchu, który nie dotyczył pojazdów zaopatrzenia i mieszkańców.

Zakaz ten był jednak nagminnie łamany, a przedsiębiorcy skarżyli się, że nie ma możliwości dojazdu do ich sklepów. Potem wprowadzono strefę płatnego parkowania i zezwolono na wjazd także konsumentom zaopatrującym się w lokalnych placówkach handlowych. Wtedy wąskie i uczęszczane przez pieszych miejskie ulice stały się bardzo ruchliwe, a wzdłuż sklepowych witryn zaczęły parkować pojazdy.

Coraz więcej wodzisławian zaczęło składać skargi na taki stan i jesienią na ulicy Powstańców Śl. ponownie wprowadzono zakaz ruchu w godzinach od 9:00 do 17:00. Sytuacja nieco się poprawiła. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe i wymaga szerokich konsultacji. jednym z założeń nowej organizacji ruchu ma być wyeliminowanie tranzytu samochodów z i do osiedli.

Projekt zmian powinien być gotowy na wiosnę tego roku, a następnie zostanie zatwierdzony przez starostę. Nowe znaki na starówce pojawią się zatem najprawdopodobniej przed wakacjami.

Każdy mieszkaniec może zabrać głos w sprawie wysyłając e-mail na adres: [email protected]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj