Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trzeci Żorski Cross Triathlon przed nami. Trwają zapisy

Facebook Twitter

To będzie dobra okazja, by rozpocząć swoją przygodę z triathlonem. Trwają zapisy na trzeci już Żorski Cross Triathlon. Organizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach i Grupa Biegowa HR-Max Żory zapraszają wszystkich chętnych na tereny przy kąpielisku Śmieszek. Start 12 września, ale już można się zgłaszać.

Trasa co roku przyciąga wiele osób, które chcą sprawdzić się w tej dyscyplinie. Mówi dyrektor żorskiego MOSiR-u, Marek Utrata:

Marek Utrata: Robimy 1/8 triathlonu, czyli 500 metrów pływania, 22 kilometry trasy rowerowej i 5 kilometrów biegu. Cross triathlon na śmieszku w Żorach rozpoczęliśmy dwa lata temu, to będzie trzecia edycja. Naszym pomysłem było to, żeby dotrzeć do osób, które amatorsko nawet pływają, jeżdżą na rowerze, biegają, żeby spróbowały połączyć te trzy dyscypliny i wystartowały w tym najkrótszym odcinku 1/8 triathlonu i o dziwo przez dwa lata 120/140 uczestników było. W tej chwili ruszyły zapisy do trzeciej edycji. Niezmiennie są te same kwoty wpisowego, ta sama pula nagród, która wynosi aż 1500 zł w kategorii generalnej kobiet i kategorii generalnej mężczyzn.

Żorski Cross Triathlon 2020

Ci, którzy wystartują w imprezie po raz trzeci, dostaną dodatkowy upominek, dla wszystkich przygotowano atrakcyjne pakiety startowe oraz medale.

Marek Utrata: Ważny jest dla nas udział osób, które uprawiają triathlon, ale liczymy bardzo na tych, którzy wystartują w takiej rywalizacji po raz pierwszy, a do tej pory ich nie brakowało

– dodaje Marek Utrata.

Marek Utrata: Jeżeli biegamy, jeździmy na rowerze, trochę pływamy, to spróbujmy swych sił w połączeniu tych trzech dyscyplin, czyli triathlonie. U nas w Żorach promujemy tę dyscyplinę dlatego ten najkrótszy dystans 1/8 i myślę, że wszyscy amatorzy, czy osoby, które parają się tymi trzema dyscyplinami, mogłyby spróbować swoich sił. Jak w zeszłym roku spytaliśmy na starcie, ile osób po raz pierwszy bierze udział w triathlonie, to gdzieś to było około 50% osób. Więc my promujemy tę dyscyplinę poprzez nasz żorski triathlon i zachęcamy do udziału.

Żorski Cross Triathlon 2020

Dodatkowym atutem Żorskiego Cross Triathlonu jest miejsce, w którym odbywa się rywalizacja.

Marek Utrata: Śmieszek to takie zielone płuca Żor, gdzie w akcji lato czynne jest kąpielisko, przystań kajakowa, a tuż po zakończeniu akcji lato po sierpniu, przygotowujemy się do organizacji triathlonu, więc uczestnicy mogą liczyć na to, że pobiegną, popłyną, pojadą na rowerze w bardzo ciekawym, atrakcyjnym miejscu, gdzie mamy obcowanie z przyrodą, tereny leśne wokół Śmieszka, trasy rowerowe, trasy biegowe. Myślę, że ci, którzy byli już na dwóch edycjach, zapewne zawitają po raz trzeci do Żor a tych, którzy się wahają, zapraszamy do udziału w trzeciej edycji.

Żorski Cross Triathlon 2020

Przypomnijmy, limit uczestników w tym roku to 150 osób, a już zgłosiło się ponad 50 uczestników, którzy chcą wystartować w trzecim Żorskim Cross Triathlonie. Jeżeli pula miejsc nie zostanie wyczerpana, będzie można zapisać się jeszcze w dniu zawodów. Szczegóły dotyczące imprezy, jej regulamin i informacje o tym, jak zgłosić się do udziału znajdziecie na stronie żorskiego MOSiR-u (www.mosir.zory.pl). Zapisy internetowe potrwają do 6 września.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024