Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trzy areszty za rozbój w Rydułtowach

Facebook Twitter

Napadli na 68-latka, są areszty dla 17-latków z Rydułtów. Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Sprawcy wdarli się do domu ofiary, pobili i ukradli 200 złotych. Poszkodowany trafił do szpitala. Policjanci na podstawie szczątkowych rysopisów rozpoczęli poszukiwania oprawców. Już następnego dnia trójka 17-latków była w ich rękach.

Fot. wodzislaw.slaska.policja.gov.pl

Z początkiem czerwca mundurowi z rydułtowskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o rozboju na ulicy Strzelców Bytomskich. Pod wieczór do jego mieszkania zaczęły się dobijać trzy osoby. Po otwarciu drzwi, mężczyźni wdarli się do środka i zaczęli okładać lokatora, a następnie zabrali mu 200 złotych i uciekli. Patrol na miejscu ustalił szczątkowe rysopisy sprawców, a do poszkodowanego wezwał pogotowie.

W szpitalu okazało się, że 68-latek doznał złamania twarzoczaszki, odmy płucnej i ogólnych potłuczeń. Od tej pory policjanci nie mieli wątpliwości, że za pobiciem stoją brutalni oprawcy. Połączyli siły i skoncentrowali się na ich znalezieniu. Oględziny, przesłuchania świadków, penetracja terenu, zaangażowanie psa tropiącego, zabezpieczenie monitoringu – te wszystkie, często wielogodzinne czynności oraz skrupulatna praca operacyjna pozwoliły na szybkie ustalenie osób odpowiedzialnych za ten napad.

Następnego dnia cała trójka była już w rękach kryminalnych. 17-latkowie usłyszeli zarzuty. Sąd rozpatrując sprawę, przychylił się do wniosku policji i prokuratury i aresztował młodocianych przestępców. Za rozbój, każdemu z nich grozi kara nawet 12-letniego pobytu w więzieniu.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj