Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Uczniowie SMS w Raciborzu będą trenować w doskonałych warunkach

Facebook Twitter

"Wszystko idzie zgodnie z planem." Tak o budowie nowej hali przy Szkole Mistrzostwa sportowego mówił poranny gość Radia 90, dyrektor placówki, Arkadiusz Tylka. Hala powstaje w ekspresowym tempie, ale starania o to, by budowa w ogóle doszła do skutku trwały kilka lat.

Na szczęście już samo zbudowanie hali potrwa o wiele krócej.

Zaczynaliśmy tak trochę nieśmiało, powiem szczerze, to było trochę jak sen w naszych oczach, bo wiedzieliśmy, jakie są realia edukacyjne w naszym kraju. Ale przez pięć lat, z różnymi perypetiami, udało nam się uzyskać taką kwotę, z pomocą środków unijnych, starostwa raciborskiego, później także marszałka wojewódzkiego, która umożliwiła nam ogłoszenie przetargu i rozstrzygnięcie wykonawcy i w tej chwili to realizujemy.

Ta kwota to blisko 13 milionów złotych. Prace trwają, obiekt, który powstanie będzie imponujący – dodaje dyrektor Tylka:

To jest taka dość szybka budowa, jeśli chodzi o wykonanie, bo zaczęła się w styczniu tego roku, a myślę, że już na początku kolejnego roku będziemy użytkownikiem tej hali. Jest to olbrzymi obiekt, 120 metrów długości, 60 metrów szerokości, bez podpór w środku, także to były takie uwarunkowania, w których chcieliśmy zawrzeć możliwość trenowania wszystkich naszych dyscyplin, oczywiście z bieżnią 200-metrową wewnątrz hali, także stąd wielkość tej hali.

W hali co ciekawe będzie można także trenować biegi na 110 metrów przez płotki, dyscyplinę jednego z najbardziej znanych wychowanków szkoły, olimpijczyka, Artura Nogi:

Nie ukrywam, że kiedy Artur Noga zrobił Mistrzostwo Świata, jako uczeń II klasy naszego liceum, postanowiliśmy napisać program unijny, do którego wpisaliśmy dyscyplinę Artura – 110 metrów przez płotki, no i żeby to zrobić wymyśliliśmy, żeby zrobić specjalną bramę rozsuwaną, żeby wybieg ponad – bo hala ma 120 metrów długości – żeby mógł być wybieg do 140 metrów, no i to mamy w tej chwili wykonane, także możemy tą dyscyplinę uprawiać cały rok.

Radio 90: Na inaugurację, na otwarcie hali Artur Noga pobiegnie 110 metrów?

Taką mamy, myślę, że pewność, że Artur nam tego nie odmówi, jest naszym absolwentem.

Dodajmy, że hala ma zostać oddana do użytku pod koniec lutego przyszłego roku. A całą rozmowę Roberta Krzyżaniaka z dyrektorem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, Arkadiuszem Tylką znajdziecie TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj