Udany występ zawodników KS Nautilus Jastrzębie na Zimowych Mistrzostwach Polski
Dokładnie 51 medali z Zimowych Mistrzostwo Polski przywieźli zawodnicy KS Nautilus Jastrzębie.
Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach oraz Finał Klubowego Pucharu Polski we Władysławowie już za nami. Jak zwykle zawodnicy KS Nautilus Jastrzębie dostarczyli nam wiele emocji, a do domów większość z nich wróciła z tarczą.
Do rywalizacji w mistrzostwach łącznie stanęło prawie 260 zawodników z 14 klubów. Konkurencje odbywały się na różnych dystansach według danej kategorii wiekowej. Jastrzębski klub KS Nautilus reprezentowało spora grupa pływaków, tych starszych i tych młodszych, którzy bardzo często stawali na podium tych rozgrywek.
KS Nautilus wywalczył aż 51 medali – 17 złotych, 13 srebrnych oraz 21 brązowych, co dało nam II miejsce w klasyfikacji medalowej. W rozgrywkach pucharowych ostatniej kolejki zdobyliśmy puchar III miejsca, zaś w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zdobyliśmy IV miejsce.
Złoto i tytuły Mistrzów Polski zdobyli:
- Dziewcząt, 200m Surface KAT.D – Gębczyńska Hanna
- Dziewcząt, 100m Bifins KAT.E – Magierek Milena
- Dziewcząt, 100m Immersion KAT.D – Cabała Natalia
- Kobiet, 400m Bifins KAT.C – Okoń Anna
- Kobiet, 100m Immersion KAT.Open – Rzepka Zuzanna
- Kobiet, 100m Surface KAT.Open – Rzepka Zuzanna
- Chłopców, 50m Bifins KAT.E – Grad Bartosz
- Chłopców, 100m Bifins KAT.E – Grad Bartosz
- Chłopców, 200m Bifins KAT.E – Grad Bartosz
- Chłopców, 400m Bifins KAT.E – Grad Bartosz
- Chłopców, 25m Apnea KAT.E – Bieryt Nikodem
- Mężczyzn, 800m Surface KAT.C – Bukowski Andrzej
- Mężczyzn, 100m Immersion KAT.Open – Dyrszka Jakub
Srebro wywalczyli:
- Dziewcząt, 50m Surface KAT.D – Gębczyńska Hanna
- Dziewcząt, 50m Surface KAT.E – Łęcka Ewa
- Dziewcząt, 100m Surface KAT.D – Gębczyńska Hanna
- Dziewcząt, 50m Bifins KAT.E – Magierek Milena
- Kobiet, 200m Bifins KAT.C – Okoń Anna
- Dziewcząt, 25m Apnea KAT.D – Gębczyńska Hanna
- Dziewcząt, 25m Apnea KAT.E – Sroka Zuzanna
- Chłopców, 50m Bifins KAT.E – Bieryt Nikodem
- Chłopców, 100m Bifins KAT.E – Bieryt Nikodem
- Chłopców, 25m Apnea KAT.E – Skudrzyk Jakub
Brązowe medale wywalczyli:
- Kobiet, 100m Surface KAT.B – Kiliszewska Sonia
- Kobiet, 200m Surface KAT.Open – Rzepka Zuzanna
- Dziewcząt, 200m Surface KAT.E – Magierek Milena
- Dziewcząt, 400m Surface KAT.D – Cabała Natalia
- Dziewcząt, 50m Bifins KAT.D – Gębczyńska Hanna
- Dziewcząt, 50m Bifins KAT.E – Grimm Lena
- Kobiet, 200m Bifins KAT.B – Stachura Natalia
- Dziewcząt, 200m Bifins KAT.E – Makierek Milena
- Dziewcząt, 400m Bifins KAT.E – Magierek Milena
- Dziewcząt, 25m Apnea KAT.E – Magierek Milena
- Dziewcząt, 100m Immersion KAT.C – Stelmach Zofia
- Kobiet, 100m Immersion KAT.B – Kiliszewska Sonia
- Chłopców, 50m Surface KAT.E – Grad Bartosz
- Mężczyzn, 200m Surface KAT.B – Bieryt Konrad
- Mężczyzn, 200m Surface KAT.C – Bukowski Andrzej
- Chłopców, 50m Bifins KAT.E – Skudrzyk Jakub
- Mężczyzn, 100m Bifins KAT.B – Bieryt Konrad
- Mężczyzn, 200m Bifins KAT.Open – Lewicki Jakub
- Chłopców, 200m Bifins KAT.D – Potrząsaj Kacper
- Chłopców, 200m Bifins KAT.E – Bieryt Nikodem
- Mężczyzn, 400m Bifins KAT.Open – Lewicki Jakub
W rywalizacji sztafetowej triumfowali:
Złote medale:
- 4x50m Surface – Grad Bartosz, Stojka Przemysław, Skudrzyk Jakub, Potrząsaj Kacper
- 4x50m Surface – Magierek Milena, Cabała Natalia, Łęcka Ewa, Gębczyńska Hanna
- 4x100m Surface – Kiliszewska Sonia, Majzel Anna, Gorys Magdalena, Rzepka Zuzanna
- 4x50m Bifins – Magierek Milena, Cabała Natalia, Grimm Lena, Gębczyńska Hanna
- 4x50m Bifins – Grad Bartosz, Stojka Przemysław, Bieryt Nikodem, Potrząsaj Kacper
- 4x50m Bifins (junior mix) – Magierek Milena, Gębczyńska Hanna, Grad Bartosz, Potrząsaj Kacper
Srebrny medal:
- 4x50m Bifins (junior mix) – Grimm Lena, Cabała Natalia, Bieryt Nikodem, Stojka Przemysław
Brązowy medal:
- 4x100m Bifins Open – Gorys Magdalena, Okoń Anna, Majzel Anna, Rzepka Zuzanna.
W zawodach brali również udział pływacy, którzy często osiągali dobre wyniki i wysokie lokaty tuż za podium, pokonując własne rekordy życiowe: Paulina Siekierka, Weronika Rybak, Aleksandra Sazykin, Nina Hajska, Wojciech Langosz, Jakub Mosoń, Jakub Stożek.
Czytaj także: