Udany występ zawodników KS Nautilus Jastrzębie na Zimowych Mistrzostwach Polski

Dokładnie 51 medali z Zimowych Mistrzostwo Polski przywieźli zawodnicy KS Nautilus Jastrzębie.

KS Nautilus Jastrzębie

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach oraz Finał Klubowego Pucharu Polski we Władysławowie już za nami. Jak zwykle   zawodnicy KS Nautilus Jastrzębie dostarczyli nam wiele emocji, a do domów większość z nich wróciła z tarczą.

Do rywalizacji w mistrzostwach łącznie stanęło prawie 260 zawodników z 14 klubów. Konkurencje odbywały się na różnych dystansach według danej kategorii wiekowej. Jastrzębski klub KS Nautilus reprezentowało spora grupa pływaków, tych starszych i tych młodszych, którzy bardzo często stawali na podium tych rozgrywek.

KS Nautilus wywalczył aż 51 medali – 17 złotych, 13 srebrnych oraz 21 brązowych, co dało nam II miejsce w klasyfikacji medalowej. W rozgrywkach pucharowych ostatniej kolejki zdobyliśmy puchar III miejsca, zaś w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zdobyliśmy IV miejsce.

Brązowy medal:

• 4x100m Bifins Open – Gorys Magdalena, Okoń Anna, Majzel Anna, Rzepka Zuzanna.

W zawodach brali również udział pływacy, którzy często osiągali dobre wyniki i wysokie lokaty tuż za podium, pokonując własne rekordy życiowe: Paulina Siekierka, Weronika Rybak, Aleksandra Sazykin, Nina Hajska, Wojciech Langosz, Jakub Mosoń, Jakub Stożek.