Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ukradł kabel sygnałowy. Wpadł dzięki fotopułapce [WIDEO]

Facebook Twitter

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Rybniku ujęli sprawcę kradzieży kabla sygnałowego. Jak podkreślają kolejarze, ten kabel pełni istotną rolę w zapewnieniu bezpiecznego ruchu pociągów. Złodzieja zatrzymano dzięki fotopułapce.

W połowie poprzedniego tygodnia, dyżurny zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rybniku otrzymał powiadomienie z fotopułapki o osobach postronnych przebywających na linii kolejowej szlaku Rybnik- Leszczyny. Na miejsce pojechał patrol SOK.

Na miejscu zauważono dwóch mężczyzn, którzy odkopywali z ziemi kabel sygnałowy, jeden z istotnych dla zapewnienia bezpiecznego ruchu pociągów element infrastruktury i cieli go na kawałki. Mężczyźni zaczęli uciekać, jednego udało się zatrzymać po pościgu. Funkcjonariusze SOK zabezpieczyli samochód osobowy, piłkę do cięcia metalu oraz łom metalowy koloru czerwonego.

33-letni mieszkaniec Bytomia trafił do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.

Z powodu kradzieży i dewastacji mienia kolejowego, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. notuje straty finansowe, to także bardzo niebezpieczne ze względu na bezpieczeństwo ruchu na torach. Zobacz spot:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021