Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ulica Niepodległości w Jastrzębiu do remontu

Facebook Twitter

Ulica Niepodległości w Jastrzębiu przez najbliższe pół roku przejdzie remont. Nowy będzie asfalt, odnowione zostaną chodniki.

Ulica Niepodległości w Jastrzębiu

Jastrzębie zapowiada remont ul. Niepodległości. Blisko 800 metrów drogi zyska nową nawierzchnię, wyremontowane zostaną także chodniki. Na początku 2023 roku przebudowano znajdujące się na niej skrzyżowanie, a w styczniu 2024 ruszy jej dalszy remont. Na ulicy w sołectwie Bzie wylany zostanie nowy asfalt. Pojawi się on na odcinku od Szkoły Podstawowej nr 15. W ramach remontu wykonane zostaną także zjazdy i pobocza w zakresie pasa drogowego. Początek tych prac magistrat zapowiada na wtorek (2.01.), termin zakończenia inwestycji to połowa 2024 roku. Inwestycja ma kosztować ponad 1,5 mln złotych.

Nie tylko jednak zmotoryzowanych będą dotyczyły roboty. W zakresie zadania znalazł się także remont chodnika. Wyremontowany zostanie on na tej samej długości drogi, która zostanie wyasfaltowana. Na niecałych 800 metrach wyremontowane zostaną też przydrożne rowy. Ponadto wymienione zostaną również oprawy oświetlenia ulicznego.

Jeśli z kolei chodzi o koszt prac, wyniesie on 1,55 miliona złotych. W połowie jest ona finansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach którego Jastrzębie-Zdrój uzyskało dofinansowanie w wysokości niespełna 775 tysięcy zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj