Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel przegrał w Zawierciu. Fornal: „Nie zagraliśmy na swoim normalnym poziomie”

Facebook Twitter

Porażką zakończyli ten rok siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Wczoraj (30.12) jastrzębianie zmierzyli się na wyjeździe z Aluron CMC Wartą Zawiercie, spotkanie przegrali 1:3.

Jastrzębski Węgiel
fot.jastrzebskiwegiel.pl

Mecz zaczęli od wygranego 25:21 seta. W drugim najbardziej zaciętym gospodarze zwyciężyli na przewagi 27:25, a w kolejnych już udowodnili, że tego dnia są lepsi, wygrali je do 19. i 21.

Nie zagraliśmy na swoim normalnym poziomie

– mówił po spotkaniu przyjmujący Jastrzębskiego Węgla:

Tomasz Fornal: Przyjechaliśmy tutaj, chcieliśmy zakończyć wygranym meczem, ale tak się nie stało. Świat się nie zawala, cały czas jesteśmy u góry tabeli. Dzisiaj troszkę takich, dużo głupich błędów, które kosztowały nas summa summarum potem ten wynik. Nie graliśmy dobrze, trochę mi ten mecz przypominał mecz z Warszawą. Szkoda, że drugi taki mecz z naprawdę solidnym przeciwnikiem, dobrym i gdzieś tych błędów popełniamy całkiem sporo. Mam nadzieję, że więcej coś takiego się nie powtórzy. Spokojnie potrenujemy i będzie lepiej.

Przegrywamy na koniec roku, ale nie zapominajmy, że był on bardzo dobry dla Jastrzębskiego Węgla – dodaje:

Tomasz Fornal: Ja sądzę, że to był jeden z lepszych roków w historii tego klubu. Także to, że dzisiaj przegraliśmy z Zawierciem, to nie znaczy, że rok jest katastrofalny. My potrafimy też trzeźwo spojrzeć na tę sytuację i wiemy, że ta drużyna naprawdę dużo osiągnęła, ten klub dużo osiągnął na przestrzeni ostatniego roku i mam nadzieję, że będziemy to kontynuować. Najlepszego, drodzy kibice Jastrzębskiego Węgla! Bawcie się hucznie, ale też ostrożnie, widzimy się w przyszłym roku.

Tomasz Fornal

A w nowym roku pierwszym przeciwnikiem Jastrzębskiego Węgla będzie PGE Skra Bełchatów. Wyjazdowy mecz jastrzębianie rozegrają już we wtorek 2 stycznia.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 3:1 (21:25, 27:25, 25:19, 25:21).

Aluron CMC Warta Zawiercie: Butryn, Tavares, Bieniek, Zniszczoł, Clevenot, Kwolek, Perry (libero) oraz Szalacha, Łaba, Kozłowski, Gąsior

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sclater, Sedlacek, Skruders

MVP: Patryk Łaba.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj