Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga, woda z kranu niezdatna do picia w gminie Krzyżanowice

Facebook Twitter

Ważna informacja dla mieszkańców niektórych miejscowości w gminie Krzyżanowice. W Zabełkowie, Chałupkach i Rudyszwałdzie woda jest niezdatna do picia. Na Stacji Uzdatniania Wody w tej ostatniej miejscowości stwierdzono przekroczenie mikrobiologiczne.

fot. pixabay.com

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Raciborzu poinformował, że badania jakości wody wykazały jej brak przydatności do bezpośredniego spożycia. Można jej używać jedynie po przegotowaniu. Ale uwaga, wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych i spłukiwania toalet.

Zalecenia obowiązują do wydania kolejnego komunikatu po przeprowadzeniu badania kontrolnego, którego wyniku najprawdopodobniej znane będą w najbliższy poniedziałek (24.08.)

Dotychczasowe badania wody wykonane w roku 2020 nie wykazały przekroczeń. W celu wyeliminowania skażenia podjęto działania naprawcze. Gmina ma nadzieję, że kolejne badanie potwierdzi przydatność wody do spożycia bez konieczności przegotowywania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj