Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

VII The Polish Winter Holidays in Zillertal Arena

Facebook Twitter

Urlopy zimowe zbliżają się wielkimi krokami, a za naszymi oknami wciąż panuje pogoda jesienna. Jest jednak miejsce, gdzie na stokach nie brakuje śniegu, na miłośników białego szaleństwa czekają długie, szerokie trasy zjazdowe, a na rodziny z dziećmi - wiele udogodnień oraz atrakcji.

Zillertal Arena to jedna z najbardziej docenianych przez Polaków wypoczynkowych destynacji w austriackich Alpach, a my mamy niewątpliwą przyjemność zaprosić rodaków na kolejną odsłonę naszej cyklicznej imprezy The Polish Winter Holidays właśnie w tym regionie!
Zillertalinfo wraz z zarządem regionu przygotowały siódmą już edycję tygodnia polskiego na Zillertal Arenie.

W dniach 17-24.01.2015 r. na fanów sportów zimowych będą czekać na stoku: bezpłatne testy najnowszego sprzętu narciarskiego marek Blizzard, Dynastar, Head, K2, Nobile i Rossignol, skiguiding z polskimi instruktorami ze szkoły Mixtura, zawody o Puchar Świstaka oraz Drużynowe Zawody na Orientację, a do dyspozycji maluchów zmęczonych przygodami na śniegu oddajemy nasze polskie przedszkole, gdzie w cieple będą mogły sie pobawić, czekając na rodziców.

Wieczorami również nie zabraknie atrakcji: zapraszamy na ognisko inauguracyjne, na którym będziemy serwować polskie kiełbaski oraz napitki, drużynowe zawody w kręgle, te tradycyjne oraz tzw. Eisstockschießen (alpejska odmiana curlingu), nocną jazdę na sankach po 7-kilometrowym torze w Gerlosstein/ Hainzenberg oraz polskie Après-ski!

Program VII The Polish Winter Holidays oferuje szeroki wachlarz atrakcji dla miłośników nart i snowboardu, a oto czym przyciąga turystów sama Zillertal Arena:

Ten największy ośrodek sportów zimowych w Dolinie Zillertal posiada imponującą ilość doskonale utrzymanych stoków (139 km) i 51 wyciągów. Cała gama tras czerwonych i niebieskich oraz przedszkoli narciarskich dostosowana jest do potrzeb rodzin z dziećmi, na młodzież czekają 20% zniżki na skipassy, a na młodszych milusińskich aż 50%.

Dla wielbicieli sanek, lub tych, którzy po prostu chcą przypomnieć sobie tę ulubioną rozrywkę z czasów dzieciństwa przygotowano sześć częściowo oświetlonych torów saneczkowych w miejscowościach regionu – Zell, Gerlos, Wald-Königsleiten, Krimml-Hochkrimml. Naturalny tor saneczkowy w Hainzenberg (liczący aż 7 km długości) jest najdłuższym tego typu torem w dolinie rzeki Ziller i jest oświetlony do 1:00 w nocy.

Doświadczeni narciarze i snowboardziści po dodatkową dawkę adrenaliny mogą wybrać się do Action-Park Kreuzwiese, na trasy BMW xDrive Cup SkiMovie, Speed Check oraz SkiMovie z odcinka w Gerlos i odcinka boardercrossowego w Königsleiten, lub wybrać jedną z czarnych tras zjazdowych (7 km).

W poprzednim sezonie zimowym ośrodek zainwestował w 9 dodatkowych ratraków oraz rozbudowano infrastrukturę do naśnieżania, a w miejsce dotychczasowej dwuosobowej kolejki krzesełkowej Krummbach uruchomiono nową 6-osobową kolejkę krzesełkową z zadaszeniem i podgrzewanymi siedzeniami.

Więcej informacji na stronach:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj