Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Volley Rybnik na ostatniej prostej w drodze do I ligi!

Facebook Twitter

W miniony weekend rybniccy siatkarze wygrali rozgrywany w ich hali turniej półfinałowy II ligi i awansowali do finałów. Rybniczanie zapewnili sobie awans już po dwóch spotkaniach, w których bez problemów 3:0 pokonali Avię Świdnik i MCKiS Jaworzno. W trzecim meczu wygrali 3:2 z Karpatami Krosno.

Z awansu cieszył się kapitan zespołu, Błażej Podleśny:

Jesteśmy w finałach. Niesamowite uczucia nam teraz towarzyszą. Bez problemów się nie obyło, mecze były na dobrym poziomie. Przeciwnicy byli z górnej półki, na tym etapie nie ma już słabych zespołów. Dzisiaj było dużo kibiców, to dodaje skrzydeł. Po to trenujemy, żeby grać dla kibiców, żeby była taka atmosfera jak dzisiaj. Radość jest ogromna, dokonaliśmy czegoś pierwszy raz w historii rybnickiej siatkówki, nigdy nie było finału II ligi, jest po raz pierwszy. To jest podwójne szczęście.

W tym turnieju zagraliśmy tak, jak zakładaliśmy – dodaje trener Volleya, Dariusz Luks:

Ja się cieszę z mojego zespołu, chłopaki stanęli na wysokości zadania! Chciałem podziękować wszystkim, którzy nam w tym sukcesie pomagali, razem tworzymy ten zespół. Ja cieszę się, że ludzie są zaangażowani. Myślę, że godnie reprezentujemy miasto Rybnik. Gra się dla kibiców, cieszymy się, że tutaj przyszli ludzie i oglądali dobrą siatkówkę.

Awans do finałów podczas rybnickiego turnieju wywalczyli także siatkarze MCKiS Jaworzno. W finałach zagra 6 drużyn, które walczyć będą o dwa premiowane awansem do I ligi miejsca. Gdzie zostanie rozegrany turniej na razie nie wiadomo. Władze Volleya Rybnik chcą starać się o jego organizację. Decyzja zapadnie w najbliższych dniach.

Zobacz galerię zdjęć z turnieju:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj