Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Marklowicach powstaną dwa kolejne aktywne przejścia dla pieszych

Facebook Twitter

Powiat Wodzisławski, Powiatowy Zarząd Dróg wraz z Gminą Marklowice planują budowę kolejnych dwóch aktywnych przejść dla pieszych na terenie gminy. Gdzie mają powstać?

Aktywne przejścia dla pieszych mają zostać zlokalizowane przy ul. Karola Szymanowskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Krakusa oraz przy ul. Wiosny Ludów w rejonie skrzyżowania z ul. Mokrą. O ich utworzenie zabiegała radna Czesława Somerlik. Przewidywany koszt przedsięwzięcia wyniesie około 50 000 złotych. Zadanie będzie współfinansowane przez Powiat i Gminę. Termin realizacji – do końca 2021r.

Starosta Leszek Bizoń: Bardzo się cieszę, że dzięki dobrej współpracy z Gminą Marklowice i jej władzom jest możliwe zrealizowanie kolejnej inwestycji podnoszącej poziom bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

Podobne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo pieszych w minionym roku Powiat Wodzisławski zrealizował w Połomi i Gołogłowej, gdzie również powstały aktywne przejścia. Z kolei przejście w Godowie, w ciągu ul. 1 Maja na wysokości kościoła i urzędu gminy, zostało wyposażone w sygnalizację świetlną wzbudzaną przez pieszych, kamerę oraz dodatkowe oświetlenie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj