Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławskie starostwo bardzo wysoko w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów

Facebook Twitter

To efekt wysokiej oceny mieszkańców, petentów, pozyskanych milionów, ale także milionów wydanych na innowacje. Wodzisławski powiat bardzo wysoko w prestiżowym rankingu.

Leszek Bizoń, starosta wodzisławski

Wodzisławskie starostwo zawsze wysoko w stawce, tym razem – na podium

To najwyższe miejsce w historii powiatu. W starostwie wodzisławskim cieszą się ze statuetki za drugie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów Związku Powiatów Polskich. Powiat wodzisławski zajął drugie miejsce w kategorii „Powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców”. Nagrodę na gali w Karpaczu odebrał starosta, Leszek Bizoń:

Leszek Bizoń: Jest to ogromne wyróżnienie. Nigdy, w historii powiatu, nie byliśmy tak wysoko w tym rankingu. To jest wyjątkowy ranking, zupełnie bezpłatny i najbardziej obiektywny, ale jednocześnie też -patrząc na powiaty i miasta na prawach powiatu, czy gminy – najbardziej prestiżowy w środowisku samorządowców ranking. Ocenia te elementy, które funkcjonują w danej jednostce administracyjnej.

Wodzisławskie starostwo zainwestowało miliony m.in. w remonty dróg

Starosta, Leszek Bizoń podkreśla, że kategoria, w której startuje powiat wodzisławski jest trudna i konkurencja jest duża:

Leszek Bizoń: W tej kadencji zawsze było czwarte miejsce – w 2022 roku szóste. W czołówce zawsze byliśmy, ale też pozostawał niedosyt, że nie na podium. Ale podkreślam jedno – my nie pracujemy dla rankingów, dla nas najważniejsza jest ocena mieszkańców i współpraca z gminami naszego powiatu, bo to też dużo pomaga w  pozyskiwaniu tych środków, a jednocześnie w zdobyciu dobrego miejsce w rankingu.

Starosta Bizoń zwraca uwagę, że statuetka i drugie miejsce w rankingu to sukces wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu i sukces mieszkańców. My dodajmy, że na trzecim miejscu w tej samej kategorii uplasował się powiat cieszyński.

Fot. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024