Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ilu pracowników jest zainteresowanych urlopami górniczymi i odprawami? Sprawdzą to w PGG

Facebook Twitter

Ilu pracowników jest zainteresowanych urlopami górniczymi i odprawami? To sprawdzają w Polskiej Grupie Górniczej. Trwa sondaż w związku z planowaną restrukturyzacją górnictwa. Sejm przyjął nowelizację ustawy górniczej, która przewiduje w pierwszej kolejności przekazanie do Spółki Restrukturyzacji Kopalń majątku KWK Pokój oraz Jastrzębie III, to była kopalnia JAS-MOS.

Fot. pgg.pl

Do końca tego tygodnia pracownicy Polskiej Grupy Górniczej mogą wyrazić swoją opinię w sondzie, która prowadzona jest internetowo w portalu pracowniczym, do którego dostęp mają wszystkie zatrudnione osoby. A jest ich prawie 39 tysięcy. Spółka chce wiedzieć kto jest zainteresowany właśnie urlopem górniczym, a kto jednorazową odprawą w wysokości 120 tysięcy złotych. Ma ona należeć się tym osobom, które w kopalniach PGG przepracowały więcej niż rok.

Złożone teraz deklaracje nie są wiążące: pracownik będzie jeszcze mógł zmienić zdanie i nie będzie musiał rezygnować z pracy. Taki sondaż ma już za sobą Jastrzębska Spółka Węglowa. Tu z urlopów górniczych chce skorzystać ponad 1 360 górników, niespełna 440 wybrało jednorazowe odprawy. W jastrzębskiej spółce nie chcą mówić o szczegółach do momentu uchwalenia ustawy górniczej.

Propozycje muszą być dostosowane do obowiązującego prawa, a nie odwrotnie

– powiedział w rozmowie z nami Sławomir Starzyński, rzecznik spółki.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj