Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W PGG z każdym dniem coraz gorzej [WIDEO]

Facebook Twitter

Z każdym dniem pogarsza się sytuacja w Polskiej Grupie Górniczej. Jak potwierdza spółka koronawirusem zarażonych już jest obecnie 217 pracowników. Najnowsze informacje mówią o trzech przypadkach w kopalni Marcel w Radlinie. Ponad 1200 przebywa na kwarantannie. O tydzień przedłużone zostanie wstrzymanie wydobycia w dwóch kopalniach.

Najwięcej przypadków koronawirusa w KWK Jankowice w Rybniku. Tam zakażonych jest 104 pracowników, a 740 przebywa na kwarantannie, w katowickiej kopalni Murcki-Staszic zarażonych jest 81, a w kopalni Sośnica w Gliwicach 29 osób. Dlatego też sztab kryzysowy Polskiej Grupy Górniczej podjął decyzję o przedłużeniu okresu wstrzymania produkcji w kopalniach Murcki Staszic i ROW Ruch Jankowice do 10 maja. O tym, że tak się stanie, zapowiadał związek zawodowy Sierpień 80.

Wiadomo, że w kopalni Jankowice załogę pod ziemią zredukowano o więcej niż połowę, do ponad tysiąca osób, bo zakład musi utrzymywać odstawę urobku z sąsiedniej kopalni Chwałowice. Wykonywane są również prace zabezpieczające prawidłową wentylację, by zminimalizować zagrożenia pożarowe i zawałowe. Podobnie wygląda praca w katowickiej kopalni Murcki-Staszic. Niestety koronawirus to nie jedyne zmartwienie PGG, spółce grozi upadłość, jeżeli nie dojdzie do porozumienia ze związkami zawodowymi.

Zobacz nasze wideo:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj