Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W poniedziałek Śląski Salon Maturzystów

Facebook Twitter

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o maturze? Gdzie pytać o egzaminy 2023? W przyszłym tygodniu w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Tam śląska odsłona Salonu Maturzystów.

Sprawy słuchaczy Radia 90
fot.pixabay.com

Salon maturzystów to cykl spotkań w całej Polsce. W Gliwicach odbędą się prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich, najważniejsze informacje o maturze 2023 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych, a także spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie. Impreza odbędzie w dniach 19-20 września w Gliwicach, w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.

Głównym tematem spotkań będą zmiany w maturze w 2023. Eksperci OKE z Jaworzna omówią jej zasady ogólne oraz te, które dotyczą przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych.

– przekazuje Jadwiga Witek, rzecznik prasowy Politechniki Śląskiej.

Śląski Salon Maturzystów skierowany jest do przyszłorocznych maturzystów, a także uczniów młodszych klas oraz nauczycieli, pedagogów i doradców zawodowych. Celem imprezy jest przekazanie uczniom najnowszych informacji o maturze 2023 oraz pomoc w wybraniu optymalnej ścieżki kariery.

Salon Maturzystów 2022 został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka i Przewodniczącego KRASP, rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024