Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

W Zakładzie Karnym w Cieszynie też szyją maseczki

Facebook Twitter

Kroją, szyją, prasują materiał. Także w Zakładzie Karnym w Cieszynie osadzeni szyją maseczki. To w ramach zajęć kulturalno- oświatowych.

fot.Tomasz Głasek/ZK Cieszyn

Od kilku dni w Zakładzie Karnym w Cieszynie więźniowie- 13 osób-  pod nadzorem funkcjonariuszy szyją maseczki, we wtorek (14.04.) pierwsze tysiąc sztuk funkcjonariusze przekazali strażnikom miejskim z Cieszyna. Docelowo maseczki trafią do osób najbardziej potrzebujących, w tym cieszyńskich seniorów.

fot.Tomasz Głasek/ZK Cieszyn

Szycie maseczek to wspólna inicjatywa dyrektora Zakładu Karnego w Cieszynie ppłk. Krzysztofa Sojki oraz burmistrz Cieszyna, Gabrieli Staszkiewicz.

Z jednej strony mamy udział w zapobieganiu szerzenia się zakażenia wirusem w mieście, z drugiej osiągamy cel wychowawczy i resocjalizacyjny, kształtując pozytywne i społecznie pożądane postawy wśród skazanych

– mówi ppłk Krzysztof Sojka, dyrektor cieszyńskiego więzienia.

Maseczki uszyte pod nadzorem funkcjonariuszy trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Cieszyn, głównie tych najstarszych, szczególnie narażonych na niebezpieczne skutki choroby COVID-19.

fot.Tomasz Głasek/ZK Cieszyn

Zakład Karny w Cieszynie to kolejna, po Raciborzu i Lublińcu, jednostka penitencjarna okręgu katowickiego, w której zaangażowano skazanych do tej działalności pomocowej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj