Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wakacyjna linia interwencyjna. Ten numer warto zapisać

Facebook Twitter

32 20 77 077 - to numer, pod którym można złożyć skargę jeśli dojdzie do nieprawidłowości w organizacji wypoczynku najmłodszych. Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego monitorują wszystkie formy wypoczynku zorganizowanego, zarówno w miejscowościach wypoczynkowych, jak i w miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Fot. rawpixel \ pixabay.com

To jeden z elementów akcji „Bezpieczne Wakacje 2019”. Biorą w niej udział GOPR, WOPR oraz Urząd Marszałkowski  i Urząd Wojewódzki. Działania potrwają do 2 września 2019 r.

Podejmowane działania mają na celu podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku oraz promowanie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą. Połączone będą z wysiłkami m.in.: Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze 32 20 77 077, na którą można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji.

Zapraszamy również do udziału w konkursie na najlepiej zorganizowany wypoczynek letni – „Wakacje: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022