Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wakacyjna prognoza pogody słuchaczy Radia 90

Facebook Twitter

W tym tygodniu pytaliśmy słuchaczy Radia 90 o to, jaka będzie pogoda na resztę lata. Z tych prognoz wynika jasno, że sierpień ma być gorący i prawdziwie wakacyjny, ten weekend pokazuje, że lato w pełni!

pomocy

Na termometrach w sobotę (8.08.) pod 30 stopni i choć w prognozach widać też możliwy deszcz, cieszymy się ze słońca. W końcu lato trwa.

Wakacyjna prognoza pogody naszych słuchaczy, oto wybrane zgłoszenia:

Marta z Jastrzębia:

Lato będzie ciepłe i gorące. Morza szum, ptaków śpiew, dzika plaża pośród drzew…. Ochłodzić by się przydało, bo słonka zawsze mam za mało.

Henryk z Rydułtów:

W siyrpniu bydzie w dziyń lato i jasno, W nocy ćma i bez słońca, ewentualnie w razie jakiś niepogody dyszcz. Temperatury bydom się wahać.

Hania z Syryni:

Jest ciepłe lato chociaż czasem pada tak nam pogoda w kratkę się układa.
Czasem pochmurno i kapka z nieba spadnie, to po tych dniach zazwyczaj jest ładnie!
Wtedy słoneczko grzeje co nie miara a na termometrach mocno rośnie skala.
Upały „afrykańskie” dają nam w kość, a dzieciaki basenu wtedy nie mają dość…
Tata z mamą na leżakach sączą lemoniadę i obserwują swoich dzieci gromadę.
Gdy znów będzie padać nam deszczyk letni z nieba, konsole PSA odpalić im będzie trzeba…

Tak nam minie lato tego roku bo w przyszłym być może śniegu co zima na stoku!!!

Kasia z Radlina:

Prognoza na całe tygodnie;)

Reszta lata niczym małolata-szalona, ubrana na kolorowo, czasem będzie rozkapryszona, a czasem pogodna, rozmarzona i w słońcu zatopiona..
W poniedziałki człeki kąpią się promieniach, całe plaże pełne gości. Wszyscy chcą się opalić, bo we wtorek ma już z nieba piorunami ma walić… więc korzystać z upału wypada, choć się lody topią i pot z nosa spada…
A we wtorek nagle bum, zniknął gdzieś gwarny tłum! Bo pogoda chociaż letnia, nieźle dzisiaj nam dopiekła…
Już całymi ulicami, płynie woda strumieniami!
Ale środa wita cudnie,słonce świeci już w południe. I choć wilgoć rosą jeszcze trąci,nic nam powiewu letniej letniej bryzy nie zmąci…
Teraz pora na czwartunio -ciepły ale wietrzny strasznie! Ech, Ty wolny wietrze, wciąż przed siebie gnasz, czochrasz białe chmury, na jeziorze trącisz tataraki, plażowiczom sypiesz piaskiem prosto w oczy… czym jeszcze nas letni wiatr zaskoczy..?
Ale piątek weekendowy, ciepły, gorący zaprasza na lody! Niech każdy się ośmieli i skorzysta z wodnej kąpieli,
A gdy gorąco zostanie na dłużej,zjedz arbuza zimnego i posłuchaj pod drzewkiem- Radia 90 koleżanko i kolego!
Sobota nastała,znowu nas upałem powitała.Tyle tylko, że skwar taki, że nawet koty schowały się w krzaki. Ale za to te letnie wieczory… niejednemu się zbierze na amory…
A gdy przyszła niedziela, wrogie chmury Cumulonimbusy niebo rozdzierają i znowu burze z gradem zapowiadają. Ale taka już lata uroda, że lubi się droczyć z nami pogoda.
Mamy pewne, że po dłuższej suszy, będą błyski, grzmoty i deszcze, że aż będziemy mieć ze strachu dreszcze;)
Ja jednak chcę lata! jeszcze i jeszcze !
Bo kocham lato zawsze i wszędzie! Piękniejszej pory roku już nie będzie…

Joanna z Rydułtów:

Witam.W sierpniu będzie gorąco. Nawet jeśli trochę popada to i tak będzie super ponieważ z waszą muzyką zawsze miło spędzony jest czas, a ciepło płynie z Waszych ust.

Angelika z Żor:

Gdy otworzę oczy i popatrzę w okno niech już do końca wakacji nie będzie chłodno. Słonko niech świeci wysoko na niebie, zero deszczu, zero burz, kapelusz na głowę włóż. Lato czeka, czeka rzeka, pakuj walizkę bo czas ucieka!

Hania z Syryni, Kasia z Radlina, Asia z Rydułtów i Angelika z Żor zdobyły rodzinne wejściówki, do Aquarionu w Żorach. To zaproszenia dla 4 osób na 2- godzinny pobyt w Parku Wodnym Aquarion w Żorach. Bilety będzie można wykorzystać do 31 sierpnia.

Wodna ścianka wspinaczkowa, bujana grota i dwie duże zjeżdżalnie – to tylko część atrakcji, które czekają w największym basenie w Aquarionie. Tutaj znajduje się też specjalna strefa dla maluchów z mini-ślizgawką, zjeżdżalnią dla dzieci i mnóstwem zabawek. Na tych, którzy chcą popracować nad formą czeka basen sportowy o długości 25 metrów. W Aquarionie znajduje się też nowoczesna strefa spa, w której można skorzystać m.in. z kąpieli jodowo-bromowych, solankowych i ługowych.

Basen sportowy – to obiekt dla tych, którzy chcą popracować nad formą. Tutaj odbywają się też zajęcia z nauki pływania i wodny aerobik. Basen ma wymiary 25×12,50m i podzielony jest na 6 torów.

Basen rekreacyjny – największy basen w Aquarionie- ma najwięcej atrakcji, m.in. zjeżdżalnie, bujana grota, wodna ścianka wspinaczkowa i hydromasaże. Specjalnie z myślą o maluchach wydzielona została także płytka strefa z mini-zjeżdżalnią oraz brodzik dla tych, którzy dopiero oswajają się z wodą.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj