Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ważą się losy Rodzinnego Parku Rozrywki w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Radni w środę (28.08.) muszą podjąć decyzję czy zwiększyć o kilka milionów złotych budżet na tę inwestycję. Przypomnijmy, kilka miesięcy temu firma, która wygrała przetarg zeszła z placu budowy. Ogłoszono kolejny przetarg. Zgłosiły się trzy firmy. W poniedziałek (26.08.) otwarto oferty na zaprojektowanie i wybudowanie Rodzinnego Parku Rozrywki.

Jest to konsorcjum z Raciborza, z Łazisk i firma z Gliwic. Rozbieżność cenowa jest bardzo duża, mówimy tutaj o rozbieżności prawie 7 milionów złotych, więc czeka nas długa analiza tych ofert. Tutaj najtańsza oferta jest powyżej 15, najdroższa prawie 22 miliony złotych. Na najbliższej sesji Rady Miasta, to radni zdecydują czy Rodzinny Park Rozrywki będzie mógł powstać, bo trzeba będzie zwiększyć budżet tego zadania.

Barbara Chrobok rzeczniczka wodzisławskiego magistratu, przyznaje, że do tej pory miasto na tę inwestycję przeznaczyło już kilka milionów złotych:

Trwają rozliczenia, jest to kwota 3 milionów złotych, mamy za sobą już pewien etap robót, mamy cały projekt na Rodzinny Park Rozrywki, oczywistym jest, że są wykonane roboty ziemne, te główne związane z uzbrojeniem, niwelacją terenu, wycinką drzew (…).

Władze Wodzisławia chcą, aby Rodzinny Park Rozrywki powstał w przyszłym roku. Czy tak się stanie?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj