Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiadukt, rondo i Północna, czyli jastrzębskie inwestycje

Facebook Twitter

Do dwóch dużych inwestycji szykuje się Urząd Miasta w Jastrzębiu. Dziś (19.03) ogłoszono przetargi. Co ma zostać wybudowane i wyremontowane?

Ta większa inwestycja to budowa od podstaw wiaduktu na Alei Piłsudzkiego. Jezdnia na obiekcie już kilka lat temu została zwężona, później zamknięto tam ruch w jednym kierunku. Wiadukt jest w tak fatalnym stanie, że nie nadaje się do remontu, trzeba zbudować nowy od podstaw. Dlatego powstać mają dwa niezależne mosty, osobno dla każdej z jezdni. Obiekt podzielony będzie, jak do tej pory na dwa pasy w każdym kierunku, ma mieć 70 metrów długości i 20 szerokości. By przyspieszyć roboty, wykonany zostanie nie z lanego betonu, a z prefabrykatów.

W ramach tych prac wybudowane będzie także zupełnie nowe rondo na skrzyżowaniu alei z ulicami: Graniczną i Północną. To jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście. Całkowity koszty robót to co najmniej 20 milionów złotych. Są one zabezpieczone w budżecie miasta, ale magistrat stara się o środki z Zarządu Dróg Wojewódzkich. Rozstrzygnięcie przetargu za trzy miesiące, prace powinny zacząć się jeszcze w tym roku.

Wcześniej ma zostać wyremontowana ulica Północna. Na długości około 800 metrów zostanie tam wymieniona nawierzchnia asfaltowa. Północną ma odbywać się objazd, gdy rozpocznie się budowa wiaduktu na Alei Piłsudskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 marca 2021