Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wodzisław: Stypendystka Ministra Kultury i arcymistrz logicznego myślenia

Facebook Twitter

Paulina Czuchowska i Michał Bożek to uczniowie wodzisławskich szkół, którzy mogą pochwalić się swoimi tegorocznymi osiągnięciami.

Paulina Czuchowska – tegoroczna absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śląskim, została stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2019/2020.

Od lat jej sukcesy są dla szkoły oraz lokalnego środowiska plastycznego powodem do dumy. Ma na swoim koncie liczne sukcesy w konkursach  plastycznych, graficznych oraz fotograficznych. Największymi z nich było zdobycie indeksu podczas Ogólnopolskiego przeglądu plastycznego w Dłużewie oraz nagroda w XXI międzynarodowym Biennale Grafiki dzieci i młodzieży.

Zdobyła też pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym w technice lomograficznej w ramach polsko – czeskiego projektu, podczas którego jej fotografie były prezentowane na wystawie w Opawie. Paulina zaprojektowała także plakat, dzięki któremu szkoła zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i otrzymała dwie mobilne pracownie komputerowe. Paulina jest jedną z dziewięciorga uczniów szkół plastycznych z całej Polski, a reprezentujących pięć szkół plastycznych, w tym Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śląskim.

Za wysokie wyniki w nauce oraz za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuk wizualnych, które rozsławiają dobre imię szkoły decyzją Rady Pedagogicznej  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych otrzymała także szkolne wyróżnienie-statuetkę „Prospero w dziedzinie „Sztuki wizualne”.

Michał Bożek, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisław Śląskim klasy II P w zawodzie technik informatyk, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia w kategorii szkół ponadpodstawowych. Michał uzyskał aż 98,1% punktów możliwych do zdobycia i zajął pierwsze miejsce w kraju, otrzymując grawerowany dyplom „Arcymistrza Logicznego Myślenia”.

Konkurs był zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej i adresowany do uczniów zainteresowanych rozwiązywaniem zadań logicznych oraz łamigłówek. Formuła konkursu umożliwia trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale również w innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru, który zawierał 26 zadań z czterema wariantami odpowiedzi, przy czym każda z nich mogła być prawdziwa lub fałszywa. Uczestnik konkursu musiał zatem podjąć 104 decyzje. Za udzielenie odpowiedzi błędnej przyznawane były punkty ujemne.

Michał uzyskał również wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” zajmując pierwsze miejsce w powiecie wodzisławskim i 19 miejsce w regionie katowickim.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj