Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Wpadli złodzieje katalizatorów. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności

Facebook Twitter

Areszt dla złodziei katalizatorów. Mężczyźni zostali zatrzymani przez wodzisławskich policjantów, kradli na terenie Wodzisławia i Rybnika. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli m.in. katalizatory pochodzące z różnych pojazdów oraz narzędzia służące do ich wycinania.

fot.wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Wodzisławscy policjanci w związku z licznymi zgłoszeniami od dłuższego czasu kontrolują miejsca, gdzie może dochodzić do kradzieży katalizatorów. Straty, jakie ponoszą osoby poszkodowane w takich przypadkach, często sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych.

fot.wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Kryminalni z wodzisławskiej komendy zatrzymali w poniedziałek (12.04.) dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narzędzia oraz elementy pojazdów w postaci katalizatorów. Zatrzymani mężczyźni to 27-latek mieszkaniec powiatu wodzisławskiego oraz 34-latek bez stałego miejsca pobytu. Od 20 marca do 12 kwietnia 2021 roku dokonywali licznych kradzieży katalizatorów z pojazdów zaparkowanych na terenie Wodzisławia Śląskiego i Rybnika, czym uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Ponadto śledczy ustalili, że zatrzymani dokonali również kradzieży z włamaniem na terenie Rybnika, w której trakcie skradziony został sprzęt budowlany wartości 30 tysięcy złotych.

fot.wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Dzisiaj (15.04.) na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Sprawcom licznych kradzieży grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj