Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojewoda zlecił kontrolę ośrodków narciarskich

Facebook Twitter

Po tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej, wojewoda śląski nakazał przegląd ośrodków narciarskich. Przypomnijmy, na Podhalu zginęły trzy osoby, po tym, jak uderzył w nie, zerwany podmuchem wiatru fragment dachu.

W prognozach pogody nadal występują silne porywy wiatru. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wysłał pismo do powiatowych inspektorów o przeprowadzenie kontroli skoczni, wyciągów narciarskich i kolejek linowych. Zgodnie z Prawem Budowlanym to właściciel lub zarządca obiektu zobowiązany jest zapewnić bezpieczne użytkowanie obiektów w razie wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych. Powiatowi inspektorzy po sprawdzeniu ośrodków narciarskich przedstawią raport z efektów kontroli.

Niestety, nadal utrzymują się niesprzyjające warunki pogodowe. Dotąd służby kryzysowe wojewody śląskiego otrzymały 577 zgłoszeń, głównie dotyczących usuwania wiatrołomów. Najwięcej zgłoszeń pochodzi z powiatów: cieszyńskiego, bielskiego, częstochowskiego. Pełne ręce roboty mają także służby energetyczne, bowiem ponad 5 tys. odbiorców pozbawionych jest prądu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj