Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Wszyscy górnicy z KWK Krupiński mają zapewnioną pracę

Facebook Twitter

To komunikat z biura prasowego Jastrzębskiej Spółki Węglowej po decyzji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy o przekazaniu kopalni do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Ma to nastąpić do końca marca 2017 roku.

W komunikacie czytamy: „Każdy z 1791 górników otrzymał propozycję pracy w innych kopalniach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 750 trafi do KWK Borynia–Zofiówka–Jastrzębie, do KWK Budryk – 400, a do KWK Pniówek – 641. Przenoszeni będą w miarę kończenia prac przez poszczególne brygady w kopalni Krupiński”.

Zdaniem Zarządu JSW taka decyzja będzie lepsza dla pracowników, niż przedłużanie agonii kopalni. Przez ostatnie 10 lat JSW dołożyła do Krupińskiego prawie miliard złotych. Analizowano wiele scenariuszy dla tej kopalni. Żaden z analizowanych wariantów inwestycyjnych nie gwarantował trwałej poprawy jej wyników finansowych.

Zarząd planuje, aby w miejscu kopalni stworzyć duże centrum logistyczne całej Grupy Kapitałowej. Czwartkowa decyzja o zaprzestaniu wydobycia oznacza straty dla gminy Suszec, która będzie pozbawiona opłat eksploatacyjnych. Będą natomiast wpływy za podatki od nieruchomości.

Zarząd JSW podkreśla, że spółki nie stać na dalsze pokrywanie strat. Konieczne jest  inwestowanie tylko w kopalnie najbardziej perspektywiczne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2019