Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wszystkich Świętych w regionie. Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu

Facebook Twitter

W związku z dniem Wszystkich Świętych, jak co roku informujemy o zmianach organizacji ruchu na drogach w rejonie cmentarzy w tym okresie. Obowiązują także zmiany w autobusowych rozkładach jazdy. Sprawdź, jak będzie funkcjonowała komunikacja na początku listopada.

Komunikacja miejska w Wodzisławiu

Bezpłatna komunikacja miejska 1 listopada w Wodzisławiu. Autobusy kursować będą tak jak w niedziele i święta. Komunikacja będzie bezpłatna na wszystkich liniach. Ponadto autobusy linii A i B w godzinach 6.00-22.00 będą docierały na przystanek Cmentarz/Działki przy ul. Bogumińskiej w obu kierunkach.

Wodzisław Śląski na drogach

 • ul. Jodłowa – na całej długości zakazy zatrzymywania,
 • ul. Bogumińska cmentarz komunalny – ruch jednokierunkowy od ul. Bogumińskiej do ul. Skrzyszowskiej,
 • ul. Marii Skłodowskiej-Curie – dwustronny zakaz zatrzymywania, ruch jednokierunkowy od ul. Bolesława Chrobrego (w rejonie kościoła);

Marklowice

 •  cmentarz przy ul. Cmentarnej – całkowite zamknięcie drogi dla ruchu kołowego;

Radlin

Cmentarz przy ul. Henryka Sienkiewicza – ruch jednokierunkowy na ulicach Sienkiewicza i Cmentarnej (na całym odcinku), na ulicy Sienkiewicza miejsca postojowe na wysokości cmentarza przeznaczone wyłącznie dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami,

 • ul. Kwiatowa – ruch jednokierunkowy od ul. mjr. Piotra Iwanowicza Rogozina w kierunku ul. Mariackiej,
 • ul. Władysława Reymonta – zakaz zatrzymywania na odcinku ulicy;

Rydułtowy

 • cmentarz przy ul. Jacka – ruch jednokierunkowy wjazd od ul. Raciborskiej (od strony Rybnika), jednostronny zakaz zatrzymywania,
 • cmentarz przy ul. Franciszka Blachnickiego – zakaz wjazdu w kierunku cmentarza od strony ulicy Marcina Strzody, ruch jednokierunkowy na odcinku od parkingu przy ulicy Franciszka Blachnickiego do ulicy Marcina Strzody;

Pszów

 •  ul. Niepodległości – ruch jednokierunkowy i zakaz zatrzymywania na odcinku od ul. Bohaterów Westerplatte do ul. Ignacego Paderewskiego,
 •  ul. Polskiej Organizacji Wojskowej – ruch jednokierunkowy od ul. Bohaterów Westerplatte do ul. Pawła Skwary,
 • ul. Dolna – ruch jednokierunkowy od ul. Stefana Okrzei do ul. Krzyżowej;

Gołkowice

 •  ul. Cmentarna – ruch jednokierunkowy od ul. Wyzwolenia do ul. Jana III Sobieskiego;

Godów

 • ul. Słoneczna – ruch jednokierunkowy od ul. 1 Maja do ul. Szkolnej;

Czyżowice

 •  ul. Polna – ruch jednokierunkowy od ul. Dworcowej (przy posesji nr 15) do ul. Polnej (rejon posesji nr 40).

Dodatkowe kursy na Wszystkich Świętych w Wodzisławiu

W poniedziałek (1.11.) obowiązuje niedzielny rozkład jazdy.

Na prośbę Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju Międzygminny Związek Komunikacyjny uruchamia dodatkowe kursy, ułatwiając w ten sposób dotarcie do cmentarzy. Chodzi o linię C17 na trasie: „Dworzec Arki Bożka” – „Osiedle Przyjaźń”. Pojawi się tutaj 16 kursów więcej.

 • z przystanku „Dworzec Arki Bożka” o godz.: 8:25, 9:30, 10:20, 11:05, 12:25, 13:10, 14:35, 17:20
 • z przystanku „KWK Jas-Mos” o godz.: 8:45, 9:55, 10:40, 11:40, 12:45, 14:12, 15:25, 17:39

W związku zamknięciem w tym dniu odcinka ulicy Podhalańskiej, od skrzyżowania z ul. Mazowiecką do Ronda Ruptawskiego, linie B15, R10, R11, C14, C12 kursować będą objazdem – od przystanku „Podhalańska Wodociągi” ulicą Małopolską do przystanku „Ruptawa Cmentarz”. W kursach powrotnych analogicznie.

fot. powiat wodzisławski

Rybnik

W okresie od 30 października do 2 listopada, w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy, na terenie Rybnika wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu. Apelujemy do wszystkich posiadaczy samochodów, mieszkających w pobliżu cmentarzy lub mogących korzystać z komunikacji miejskiej, o niekorzystanie w tych dniach ze swoich pojazdów.

Cmentarz główny (parafialno – komunalny)

 • ulica Rudzka – zakaz zatrzymywania się po prawej stronie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kotucza do wjazdu do domu pogrzebowego oraz po prawej stronie od skrzyżowania z ulicą Janiego do ulicy Kotucza,
 • ulica Gliwicka – zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi na odcinku od ronda Gliwickiego do ronda Europejskiego,
 • ulica Janiego – zakaz postoju na całej długości,
 • ulica Jaskółcza oraz Szczygłów – ruch jednokierunkowy od ulicy Janiego do ulicy Rudzkiej.

Parkingi

Parkingi przy głównym wejściu na cmentarz i przy domu pogrzebowym (Kaplica Cmentarna) przeznaczone będąvdla osób mających trudności w poruszaniu się (posiadaczy obowiązujących kart parkingowych)

Dla pozostałych uczestników ruchu pozostawiono do dyspozycji parkingi przy ulicach: Rudzkiej, Gliwickiej (przy kąpielisku Ruda), Brudnioka i Janiego. Dla osób korzystających z parkingów przy ulicy Gliwickiej i Janiego wejście na cmentarz od ulicy Jaskółczej.

Dzielnica Niedobczyce

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego i zakazu zatrzymywania się na całej długości ulicy Cienistej – wjazd na parkingi przy cmentarzu od ul. Wołodyjowskiego, a wyjazd na ulicę B. Krzywoustego, ulica Wołodyjowskiego – zakaz zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leszczyńskiego do ronda Garbocze.

Dzielnica Boguszowice Stare – cmentarz przy ul. Zadumy

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Zadumy, od ulicy Kłokocińskiej do ulicy Rajskiej i zakazu zatrzymywania się (po prawej stronie drogi).

Komunikacja miejska:

od 30 października do 1 listopada uruchomiona zostanie dodatkowa linia C, łącząca cmentarz z dzielnicami Smolna i Maroko-Nowiny. Linia ta będzie linią bezpłatną (bez konieczności rejestracji przejazdu przez pasażerów). Na pozostałych liniach w dalszym ciągu pasażerowie wnoszą opłaty.

W obrębie cmentarzy uruchomione zostaną dodatkowe przystanki:

 • Kotucza Cmentarz
 • Boguszowice Gotartowicka.

30 października autobusy kurować będą według rozkładu sobotniego, zaś 31 października i 1 listopada według rozkładu niedzielnego.

Rozkład jazdy linii C – TUTAJ.

Żory

Zmiany będą obowiązywały od godziny 8.00 w sobotę (30.10.) do godziny 8.00 (2.11.).

Cmentarz komunalny przy ul. Komunalnej

 • Wprowadza się ruch jednokierunkowy na ul. Komunalnej. Wjazd na parking przy cmentarzu będzie możliwy od ul. Rybnickiej, natomiast wyjazd w stronę Al. Armii Krajowej.

mapa www.zory.pl

Cmentarz parafialny przy ul. Smutnej i Prawniczej

 • Ulica Smutna będzie zamknięta na odcinku od wjazdu na parking do skrzyżowania z ul. Nową. Dojazd do cmentarza od strony ul. Smutnej będzie możliwy tylko do parkingu. Ponadto wprowadza się ruch jednokierunkowy an ul. Prawniczej na odcinku od parkingu przy bloku nr 6 os. Korfantego do skrzyżowania z ul. Sądową. Kierujący mają możliwość wjazdu na parking od strony ul. Osińskiej, natomiast wyjazd będzie możliwy ul. Prawniczą w stronę ul. Sądowej.

Cmentarz parafialny przy ul. Zbożowej

 • Wprowadza się ruch jednokierunkowy na całej długości drogi. Wjazd na cmentarz będzie możliwy od ul. Rolniczej, natomiast wyjazd ul. Zbożową do skrzyżowania z ul. Wodzisławską.

mapa www.zory.pl

Cmentarz komunalny przy ul. Lazurowej

 • Wprowadza się ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Lazurowej od skrzyżowania z ul. Harcerzy Buchalików do skrzyżowania z ul. Pańskie Łąki. Dojazd do cmentarza będzie możliwy ul. Lazurową bądź ul. Pańskie Łąki, natomiast wyjazd z cmentarza będzie możliwy ul. Pańskie Łąki, następnie ul. Wiklinową do ul. Harcerzy Buchalików i do ul. Lazurowej.

mapa www.zory.pl

Autobusy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej na terenie Żor, 1 i 11 listopada 2021 r. będą kursowały według rozkładu niedzielnego. Natomiast 12 listopada czyli w piątek, autobusy BKM wyjadą na ulice miasta według rozkładu na dzień roboczy nauki szkolnej.

Na liniach obsługiwanych przez MZK, w poniedziałek, 1 listopada również obowiązuje niedzielny rozkład jazdy.

Jastrzębie-Zdrój

W poniedziałek 1 listopada obowiązuje niedzielny rozkład jazdy.

Na prośbę Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju Międzygminny Związek Komunikacyjny uruchamia dodatkowe kursy, ułatwiając w ten sposób dotarcie do cmentarzy. Chodzi o linię C17 na trasie: „Dworzec Arki Bożka” – „Osiedle Przyjaźń”. Pojawi się tutaj 16 kursów więcej.

 • z przystanku „Dworzec Arki Bożka” o godz.: 8:25, 9:30, 10:20, 11:05, 12:25, 13:10, 14:35, 17:20
 • z przystanku „KWK Jas-Mos” o godz.: 8:45, 9:55, 10:40, 11:40, 12:45, 14:12, 15:25, 17:39

W związku zamknięciem w tym dniu odcinka ulicy Podhalańskiej, od skrzyżowania z ul. Mazowiecką do Ronda Ruptawskiego, linie B15, R10, R11, C14, C12 kursować będą objazdem – od przystanku „Podhalańska Wodociągi” ulicą Małopolską do przystanku „Ruptawa Cmentarz”. W kursach powrotnych analogicznie.

Fot. jastrzebie.pl

Zmiany wprowadzone w rejonie cmentarzy

Od godziny 6.00 do 20.00 zamknięty będzie fragment ul. Podhalańskiej od ul. Handlowej do ul. Mazowieckiej – objazd Handlową, Małopolską, Mazowiecką. Na ul. Okrzei: od wjazdu po lewej stronie – B-36 „zakaz zatrzymywania się”, od domu pogrzebowego w kierunku ul. Cieszyńskiej po prawej stronie też B-36. Na ul. Ogrodowej do skrzyżowania z Dębową – B-36 obustronnie; od Dębowej do cmentarza – B-1 „zakaz ruchu”.

Racibórz

1 listopada w okolicy cmentarza Jeruzalem nastąpi zmiana organizacji ruchu. Odcinek ul. Ocickiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 45 (ul. Starowiejska) do skrzyżowania z ul. Koszalińską zostanie wyłączony z ruchu. Prawo do przejazdu będą miały jedynie: autobusy zorganizowanego transportu zbiorowego i pojazdy, z których korzystają osoby niepełnosprawne. Urząd Miasta prosi o parkowanie samochodów na miejscach utwardzonych na parkingu przy ul. Jana Pawła II (plac naprzeciwko kościoła Matki Bożej).

www.raciborz.pl

1 listopada uruchomiona zostanie dodatkowa bezpłatna linia autobusowa nr J, kursująca od godz. 8.00 do godz. 20:30, co 20 minut na trasie: OPAWSKA PARKING LIDL – PLAC KONSTYTUCJI 3 MAJA – CMENTARZ JERUZALEM – OPAWSKA PARKING LIDL.

 Wszystkich zmotoryzowanych zachęcamy do pozostawienia samochodu na parkingu Lidl przy ul. Opawskiej i skorzystania z autobusu, który dowiezie nas bezpośrednio pod bramy cmentarza Jeruzalem

– zachęca magistrat.

Autobusy linii Nr 11 i 13 w kierunku Ocic będą kursowały do przystanków końcowych, tj. Opawska Mieszko i Ocice Górna bez zmian, a powrót tych linii w kierunku centrum odbywać się będzie trasą: Opawska, Ocicka Pszczyńska, Pl. Konstytucji 3Maja i dalej według rozkładu jazdy tych linii. Opłaty za przejazd, poza dodatkową linią Nr J będą pobierane zgodnie z obowiązującą taryfą.

W dniu 31 października (niedziela) – komunikacja miejska kursuje jak w niedziele.
W dniu 2 listopada “Zaduszki” (wtorek) – komunikacja miejska kursuje jak w dni robocze.

www.raciborz.pl

Cieszyn

Od 28 października do 2 listopada ulegnie zmianie organizacja ruchu, która polega na przeznaczeniu na dodatkowe 60 miejsc parkingowych pasa drogowego wzdłuż ul. Katowickiej. Dla odwiedzających została w ostatnim czasie zmodernizowana droga dojazdowa w pobliżu górnej bramy cmentarza. Dodatkowo na wysokości Działu XIII utworzona  zostanie dodatkowa furtka na teren cmentarza.

1 listopada kursować będą  dodatkowe kursy wahadłowe autobusów pomiędzy Cmentarzem Centralnym (osiedlem Piastowskim), a os. Podgórze. Autobusy będą kursować wg następującego rozkładu jazdy:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023