Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybuch gazu w Wodzisławiu Śląskim. Poważny stan poparzonego 63-latka

Facebook Twitter

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym w Wodzisławiu Śląskim. Jedna osoba została poparzona. Do zdarzenia doszło dziś (03.09.) rano w budynku przy ulicy Głożyńskiej. Na miejsce natychmiast wezwano ratowników.

Mówi dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej wodzisławskiej straży pożarnej, Jacek Filas:

W momencie wybuchu w budynku przebywało 5 osób. Jedna z tych osób poniosła obrażenia drugiego stopnia w znacznej części ciała: głowa, kończyny górne i dolne, klatka piersiowa. Została przez strażaków udzielona pomoc medyczna. Tę pomoc potem kontynuowała ekipa ratownictwa medycznego, która przybyła na miejsce. Ostatecznie poszkodowany trafił do szpitala.

Poparzony mężczyzna ma 63 lata. Jego stan jest poważny. Jakie są zniszczenia w budynku?

Sam wybuch gazu nie spowodował pożaru. Myślę, że dzięki temu, że osoba, która była poszkodowana, zakręciła ten dopływ gazu, dzięki temu sytuacja się nie pogorszyła. W budynku w wyniku wybuchu gazu wyrwana została instalacja okienna i drzwiowa na poziomie parteru oraz piwnicy. Na miejsce przybył powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który ocenił stan techniczny budynku, nie dopatrzył się jakichś pęknięć, jakiegoś naruszenia konstrukcji budowlanej także budynek może być dalej użytkowany.

Jaka była przyczyna nagromadzenia się gazu i wybuchu?

Butla znajdowała się w kuchni na parterze. Przyczyny dopatrujemy się tutaj rozszczelnienia pomiędzy butlą a kuchnią gazową. Wydaje nam się, że doszło do nieszczelności na przewodzie łączącym butlę z kuchnią. Tak przypuszczamy, że gaz się nagromadził. Co było bezpośrednią przyczyną, a więc inicjatorem, trudno w tej chwili stwierdzić.

Dodajmy, że na razie nie oszacowano strat, ale może to być kilkanaście tysięcy złotych.

Materiał będzie aktualizowany.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj