Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyjątkowy konkurs dla firm i instytucji. Przed nami 14. edycja Śląskiej Rzeczy!

Facebook Twitter

Ruszyła 14. edycja konkursu Śląska Rzecz. To konkurs doceniający wysoką jakość wzorniczą oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe. Od samego początku prowadzi go Zamek Cieszyn.

Organizatorzy poszukują dobrze zaprojektowanych produktów, usług i projektów graficznych. – Zapraszamy firmy, projektantów, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, które zmieniają na lepsze Śląsk i nasze codzienne życie – mówi Beata Mońka z Zamku Cieszyn.

W tym roku po raz pierwszy gala i ogłoszenie wyników odbędzie się w Katowicach 17 października Podczas Kongresu Małej i Średniej Przedsiębiorczości. W tym roku mamy też nową kategorię, jaką jest wystawiennictwo. I tutaj mamy na myśli zarówno wystawy, stoiska targowe czysto komercyjne, ale też takie wystawy tematyczne, które mogą zgłaszać instytucje. Oczywiście przypominam, że w konkursie mogą uczestniczyć usługi, produkty, projekty graficzne i właśnie wystawy. Wszystko to musi być się wdrożone, wyprodukowane, używane w województwie śląskim i opolskim.

Ogłoszenie wyników połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy odbędzie się 17 października 2019 podczas IX Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. – To, że finał organizujemy w Katowicach, nie oznacza, że Śląska Rzecz wyprowadza się z Cieszyna – zastrzega Mońka.

Będzie zawsze związana z Cieszynem, ale jakby nie było, też dotyczy całego regionu. Więc chcemy też, żeby była rozpoznawana oglądana i znana też w innych miastach. I pomyśleliśmy, że Kongres jesteś dobrą okazją, żeby docierać też do firm, pokazywać, że warto brać udział w takim konkursie, który stawia na jakość i który docenia i te firmy, i te instytucje, które po prostu troszczą się o swoich gości, klientów. No i zmieniają w naszą codzienność na trochę piękniejszą, mądrzejszą, lepszą.

„Śląska Rzecz” to jedyny regionalny konkurs dizajnu w Polsce. Nagrody i wyróżnienia są przyznawane w trzech kategoriach: produkt, grafika użytkowa (w tym komunikacja wizualna i multimedia) oraz usługa a w tym roku pierwszy raz także – wystawiennictwo. Zgłoszenia można nadsyłać do Zamku Cieszyn do 9 września. Wydarzeniu patronuje Radio 90 oraz radio Jura.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj