Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wytatuowani Śląskiem, czyli wernisaż wystawy w Zabytkowej Kopalni Ignacy

Facebook Twitter

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach zapraszają na wystawę „Wytatuowani Śląskiem”, która znajduje się obecnie we wnętrzach dawnej sprężarkowni Zabytkowej Kopalni Ignacy. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę (23.04.) o godzinie 17.00.

fot. mat.prasowe / Zabytkowa Kopalnia Ignacy

Twórcy wystawy: Piotr Muschalik, Beata Piecha van Schagen oraz Barbara Firla opatrzą wydarzenie słowem wstępnym. Pojawią się także tatuatorzy z rybnickiego studia Prykas Tattoo, którzy wykonają wszystkim chętnym bezpieczne tatuaże bez igły (tzw. odbitki).

fot. mat.prasowe / Zabytkowa Kopalnia Ignacy

Ekspozycja jest efektem trwającego dwa lata interdyscyplinarnego projektu, w którym wzięło udział blisko 40 osób posiadających tatuaże o tematyce górniczej i górnośląskiej. Na wystawie zaprezentowany został cykl portretów sytuujących osoby w określonym kontekście, który wchodzi w dialog z tradycjami dokumentalnymi fotografii.

fot. mat.prasowe / Zabytkowa Kopalnia Ignacy

Autorem fotografii jest dr hab. prof. ASP Piotr Muschalik. Wystawa jest częścią projektu naukowo badawczego realizowanego przez ASP w Katowicach i MGW w Zabrzu w ramach subwencji MKiDN.

Wystawa czynna jest dla zwiedzających do 15 maja w budynku dawnej sprężarkowni Zabytkowej Kopalni Ignacy, ul. Mościckiego 3, Rybnik-Niewiadom. Wstęp wolny.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023