Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wywieźli urządzenia z Parku nad Nacyną. W Rybniku boją się wandali

Facebook Twitter

Minął tydzień od otwarcia w Rybniku Parku Tematycznego nad Nacyną. Po większości urządzeń nie ma tam już ani śladu. W obawie przed dalszym zdewastowaniem zostały wywiezione przez Zieleń Miejską. Znajdują się obecnie u generalnego wykonawcy parku, w firmie ERBUD.

Część urządzeń musi zostać naprawiona. A w parku po większości urządzeń pozostały tylko tabliczki i postumenty. Na próżno szukać pryzmatu wodnego, urządzenia optycznego, wirującego cylindra, czy urządzenia do badania gęstości i lepkości cieczy. Nie ma także dwóch huśtawek, ozdobnych latarenek w ogrodzie japońskim i pałeczki do gongu. Pozostał natomiast wstyd, że rybniczanie nie dorośli do takiej inwestycji. Posłuchaj co mówią mieszkańcy spotkani w parku przez reportera Radia 90:

Sprawy nie chce komentować Urząd Miasta ani zarządca terenu Zieleń Miejska. Wszyscy, a rybnicka straż miejska w szczególności, czekają na montaż monitoringu. Do tego czasu wandale będą górą, a strażnicy zamiast patrolować miasto będą w dzień i w nocy pilnować parku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023