Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

XXI Gminne Dyktando w Pawłowicach. To ostatni moment na zgłoszenia!

Facebook Twitter

Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach serdecznie zaprasza na XXI edycję Gminnego Dyktanda im. Heleny Brzozowskiej, które odbędzie się 18 listopada o godzinie 15.00. To wyjątkowa okazja, by zmierzyć się z wyzwaniami języka polskiego i powalczyć o tytuł Mistrza Ortografii 2023.

Dyktando w Pawłowicach
fot.pixabay.com

XXI Gminne Dyktando w Pawłowicach

Konkurs jest organizowany pod patronatem Wójta Gminy i ma na celu promowanie poprawnej polszczyzny oraz kształtowanie umiejętności pisania bez błędów.

W Dyktandzie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gminy Pawłowice – zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe: młodszą (osoby urodzone w 2008 roku i później) oraz starszą (osoby urodzone w 2007 roku i wcześniej).

W konkursie nie mogą uczestniczyć absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra lub licencjata, pracownicy naukowi z tego zakresu oraz zwycięzcy czterech ostatnich edycji Dyktand, którzy wygrali główną nagrodę w konkursie.

Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie uczestnictwa. Zgłoszenia można dokonać osobiście w Osiedlowym Domu Kultury, ul. WP 11 lub telefonicznie pod numerem 32 4721 036. Termin zgłoszeń upływa 15 listopada 2023 roku.

To wydarzenie to nie tylko doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, ale także możliwość spotkania z innymi miłośnikami języka polskiego.

XXI Gminne Dyktando w Pawłowicach

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj