Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z toru do nauki jazdy na wózkach może korzystać każdy [WIDEO]

Facebook Twitter

W Rybniku powstał tor do nauki jazdy na wózkach dla osób niepełnosprawnych. Z wiadomości Radia 90 wiecie, że wybudowano go w Parku nad Nacyną, po to, by niepełnosprawni poruszający się na wózkach mogli ćwiczyć pokonywanie różnych przeszkód, z jakimi spotykają się w codziennym życiu.

Tor ma służyć nie tylko osobom niepełnosprawnym– mówi Radiu 90 pomysłodawczyni jego utworzenia prezes Stowarzyszenia Oligos, Elżbieta Piotrowska:

Ta ścieżka została przełożona na formę edukacji zdrowotnej młodzieży. Jedna lekcja wychowawcza w roku szkolnym miałaby się tutaj odbyć. Reklamy w telewizji mówią o tym, że skok do wody jest tragiczny na całe życie, tylko ułamek sekundy, może dwie. Natomiast jeżeli młodzież przejdzie do tego drugiego świata, wsiądzie na wózek i spróbuje przejechać tą hardcorową ścieżką, być może nim skoczy do wody, młody człowiek będzie widział siebie na tym wózku. Może uchronimy czyjeś życie, to jest naprawdę ścieżka edukacyjna.

Szczegółowe informacje i pomoc w zakresie korzystania ze ścieżki do nauki bezpiecznej jazdy na wózku inwalidzkim znaleźć można w Stowarzyszeniu OLIGOS, przy ul. J. Karłowicza 48 lub po nr tel.: 32 750 57 96 lub 32 750 57, www.oligos.pl

Czytaj także:

W Rybniku powstał tor do nauki jazdy na wózkach [FOTO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj