Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bieg z woreczkiem ryżu, czyli olimpiada przedszkolaków w Rybniku [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Wróciła olimpiada przedszkolaków w Rybniku! Po pandemicznej przerwie znów zorganizowane imprezę w czasie której rywalizowali najmłodsi rybniczanie. A oni - jak nigdy - potrzebują teraz ruchu i aktywności fizycznej.

Olimpiada Przedszkolaków w Rybniku

To była niesamowita rywalizacja! Olimpiada przedszkolaków w Rybniku

Po pandemicznej przerwie wróciła Olimpiada Przedszkolaków w Rybniku. Impreza odbyła się już po raz 14. Sportowe zmagania dla 5 i 6-latków zorganizowało przedszkole numer 1 w Rybniku, a maluchu skorzystały z gościnności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 5 w Rybniku. To na sali gimnastycznej w tej szkole odbyła się sportowa rywalizacja.

To reaktywacja imprezy sprzed lat, bo teraz ruch jest dzieciom potrzebny  – podkreślała Emilia Wieczorek, dyrektorka Przedszkola numer 1 w Rybniku:

Emilia Wieczorek: Tak reaktywacja. Dzieciom brakowało ruchu, także stwierdziliśmy, że należy im się taka olimpiada, rybnicka. Przede wszystkim po czasach pandemii zauważyliśmy to my jako nauczyciele wychowania przedszkolnego, że dzieci tego ruchu potrzebują o wiele więcej niż kiedyś. Dzieci zasiadły w domach, przed telefonami, przed komputerami. Takie emocje, to przygotowanie do olimpiady, pokazało nam, na jakim poziomie właśnie jest to wychowanie, ta sprawność sprawność fizyczna tych dzieci.

Radio 90: To są niesamowite emocje dla tych dzieci, oprócz wysiłku fizycznego także emocje…

Emilia Wieczorek: Tak, właśnie o to chodziło, żeby dzieci potrafiły te emocje opanować.

Przedszkolaki rywalizowały w wyścigach rzędów. Był bieg na czworakach, był bieg z woreczkiem ryżu na tacy. Emocji nie brakowało, bo były i łzy szczęścia po udanym biegu i gorycz porażki po wywrotce. Ale wszystkie dzieci jednogłośnie stwierdziły: jest super! Posłuchaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj