Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zakaz dokarmiania nutrii, czyli nowe tabliczki na rybnickich bulwarach

Facebook Twitter

Po dwóch miesiącach od ogłoszenia przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Katowicach, że nutrie w Rybniku są gatunkiem zagrażającym bezpieczeństwu i należy je wyeliminować, na rybnickich bulwarach stanęły tablice informujące o zakazie ich dokarmiania i o tym, jak groźne są te zwierzęta.

Zakaz dokarmiania nutrii. W sumie na bulwarach stanęły dwie tablice

Z tablic dowiadujemy się, że to stanowisko gatunku inwazyjnego. Nutrie stwarzają zagrożenie dla Unii Europejskiej, powodują duże szkody w przyrodzie. Drążenie w brzegach rzeki Nacyny może doprowadzić do lokalnych podtopień czy uszkodzeń w infrastrukturze drogowej. Mamy unikać kontaktu z nutriami, bo mogą być one nosicielami chorób wirusowych, pasożytów i stanowić zagrożenie dla ludzi czy zwierząt domowych. Mamy nie dokarmiać zwierząt i nie zostawiać resztek jedzenia. Na tablicy logo RDOŚ i Urzędu miasta Rybnika.

Agnieszka Skupień: Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zależało na tym, aby nie dokarmiać tych zwierząt, mi osobiście jest trudno zwrócić się do mieszkańców Rybnika i powiedzieć im, żeby nie dokarmiali, przypomnę, że na etapie, kiedy nutrie się wprowadziły do Rybnika, nie pytały nikogo o prawo czy pochodzenie, wtedy były zupełnie inne przepisy, one w zasadzie były niczyje.

Zakaz dokarmiania nutrii

Co ciekawe, cały czas na bulwarach stoją stare tablice Urzędu Miasta Rybnika. Nie ma w nich mowy o zakazie dokarmiania, ale informacja, by nie zostawiać nadmiaru jedzenia.

Zakaz dokarmiania nutrii

Zakaz dokarmiania nutrii

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024