Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zakończyły się pierwsze Rybnickie Dni Integracji

Facebook Twitter

Program miał na celu promowanie i integrację placówek działających w mieście na rzecz osób niepełnosprawnych, zajmujących się rehabilitacją, edukacją, terapią czy opieką. W jego ramach pokazano także potencjału osób niepełnosprawnych. Imprezę rozpoczęło przypomnijmy przekazanie kluczy do bram miasta.

Mówi zastępca prezydenta Rybnika, Piotr Masłowski:

Klucz wędrował z placówki do placówki – mówi kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej numer 1 w Rybniku, Agata Marszałek:

To było bardzo udane przedsięwzięcie – tak o Rybnickich Dniach Integracji mówi, Ewa Koper ze środowiskowego domu samopomocy Cogito Noster:

Imprezę chwalił także Walter Sklorz, prezes Polskiego Związku Głuchych w Rybniku, którego słowa przekazywała nam tłumacz języka migowego, Mariola Czademkiewicz-Klimek:

Z zajęć organizowanych w ramach imprezy zadowolone był także uczestniczące w nich Justyna i Estera:

Rybnickie Dni Integracji były także okazją, by o działalności placówek, o tym gdzie szukać pomocy poinformować rodziny osób, które jej potrzebują – dodaje przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Rybniku, Lidia Moc:

Dodajmy, że Rybnickie Dni Integracji zakończył piknik na rybnickim kampusie. Organizatorzy chcą by przedsięwzięcie było kontynuowane w przyszłym roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj