Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zanieczyszczona Nacyna: ustalono skąd były ścieki. Zostają pytania o „kry” na Rudzie

Facebook Twitter

Zanieczyszczona Nacyna: jest komunikat w tej sprawie. Rzeka została zanieczyszczona poprzez ścieki z przepompowni w Radlinie. Wciąż trwają badania dotyczące zanieczyszczeń zauważonych w dzielnicy Stodoły.

Zanieczyszczona Nacyna
fot. FB Stodoły

Nacyna została zanieczyszczona poprzez ścieki z przepompowni w Radlinie. Tak wynika z komunikatu opublikowanego dziś (21.09) przez rybnicki magistrat.

Zanieczyszczona Nacyna. Co wiemy?

Przypomnijmy w poniedziałek (18.09) do rzeki przedostała się substancja, która spowodowała jej zanieczyszczenie.

Wczoraj (20.09) zlokalizowano wypływ ścieków sanitarnych z przepompowni „Odległa”, eksploatowanej przez PWiK w Wodzisławiu Śl. Ścieki wpłynęły do potoku „biertułtowskiego” przy ulicy Odległej, który po połączeniu z potokiem „popielowskim” jest dopływem rzeki Nacyny, a jego ujście znajduje się w okolicach ulicy Akacjowej w Rybniku.

– informuje magistrat. Odnosi się również do informacji z dzielnicy Stodoły, gdzie minionej nocy na rzece Rudzie zauważono dziwne substancje, zanieczyszczenia przypominały lodowe kry.

Zanieczyszczona Nacyna: ustalono skąd były ścieki

FB/ Stodoły

W związku ze zwiększeniem ilości zanieczyszczenia na powierzchni rzeki Rudy, w szczególności na terenie dzielnicy Stodoły, w dniu 21 września br. odbyło się spotkanie służb: przedstawicieli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Komendy Miejskiej Policji w Rybniku oraz pracowników Urzędu Miasta Rybnika w celu ustalenia dalszego sposobu działania poszczególnych służb w ramach swoich kompetencji.

Zanieczyszczona Nacyna i Ruda. Co robi urząd?

Pobrano próbki do badań przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach oraz PGW Wody Polskie. Komenda Miejska Policji w Rybniku prowadzi działania operacyjno-rozpoznawcze, a Państwowa Straż Pożarna w Rybniku założyła rękawy sorpcyjne na rzece. Wyznaczone wydziały Urzędu Miasta Rybnika zajmują się ustaleniem sposobu odprowadzania ścieków przemysłowych, wód opadowych, sposobem zagospodarowania odpadów, a Rybnickie Służby Komunalne przeprowadzą inspekcję telewizyjną studzienek kanalizacyjnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023