Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zapisy na szczepienia dla górników. To ostatnie godziny

Facebook Twitter

W PGG jeszcze tylko do północy, w JSW można jeszcze jutro (3.05.). Trwają zapisy na szczepienia dla górników i ich najbliższych. W Polskiej Grupie Górniczej pracownicy mogą zarejestrować się za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji na Portalu Pracownika, gdzie umieszczono też wszystkie szczegółowe informacje o szczepieniach w PGG S.A.

Akcja szczepień obejmuje zatrudnionych oraz ich małżonków i dorosłe dzieci. Zapisy potrwają do godz. 23:59 w niedzielę 2 maja 2021 r. Po dokonaniu rejestracji w Portalu Pracownika wnioskodawca zostanie poinformowany w osobnym SMS o dokładnym terminie i miejscu szczepienia. Przewidziano możliwość swobodnego wyboru najdogodniejszej dla pracownika lokalizacji wśród 9 punktów na terenie PGG S.A. (Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska – dwa punkty, Bieruń, Lędziny, Rydułtowy, Radlin).

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej mogą zgłaszać wolę przystąpienia do programu szczepień do jutra (3 .05.) po zalogowaniu się, poprzez Portal Pracownika. We wtorek (4.05.) JSW wyśle zgłoszenie do udziału w Narodowym Programie Szczepień. Chęć szczepienia przeciwko COVID-19 mogą zgłaszać wszyscy pracownicy JSW S.A. Dobrowolnym szczepieniem mogą zostać objęci także ich rodziny (członkowie rodziny pracownika zamieszkujący w jednym gospodarstwie domowym).

Ozdrowieńcy także mogą przystąpić do szczepienia, jednak zgodnie z obowiązującymi w Polsce zasadami muszą oni odczekać 3 miesiące od ustania objawów choroby.

Data rozpoczęcia szczepień w zakładach pracy zależy od dostępności szczepionek. W maju i w czerwcu będą sukcesywnie dodawane kolejne przedsiębiorstwa do programu szczepień. O kolejności zadecyduje moment prawidłowego wypełnienia formularza przez pracodawcę oraz dostępność szczepionek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 maja 2021