StartWiadomości

Zdaj egzamin z życia!

To będzie XV edycja akcji krwiodawstwa pod hasłem „Zdaj egzamin z życia”. Na cieszyńskim rynku nie zabraknie maturzystów ze szkół z terenu całego powiatu. Ale wziąć udział może każdy chętny, każdy kto będzie akurat w okolicy.

Akcję krwiodawstwa zaplanowano na cieszyńskim rynku 31 marca między 9.00 a 15.30.

Podczas akcji będzie można zarejestrować się  do banku potencjalnych dawców szpiku kostnego, a każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w badaniach profilaktycznych.

Na krwiodawców czekać będą atrakcyjne narody i poczęstunek oraz możliwość wymiany starych apteczek na nowe – samochodowe, motorowe lub rowerowe!

Zaplanowano pokazy ratownictwa, ćwiczenia z pierwszej pomocy. Tegoroczną nowością będą stoiska Narodowego Funduszu Zdrowia i Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Akcja „Zdaj egzamin z życia” to już tradycja w Cieszynie. W 2012 roku organizatorzy zostali odznaczeni medalami „Kropla krwi” Fundacji „Kropla Życia” im. Agaty Mróz-Olszewskiej za wybitne zdolności organizacyjne dotyczące poszukiwania honorowych dawców krwi oraz działalność na rzecz potrzebujących.

Do końca marca w Domu Narodowym w Cieszynie można oglądać wystawę fotograficzną przedstawiającą 15-lecie istnienia akcji.

Zostaw komentarz