Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żeby dobrze widzieć i nie oślepiać innych

Facebook Twitter

Rusza ogólnopolska kampania „Twoje światło – Nasze bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Policjanci z gliwickiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe, sprawdzają stan oświetlenia pojazdów. Warto już zapisać sobie terminy bezpłatnych kontroli świateł.

FOT. Policja Gliwice

Podczas kontroli uświadamiają kierującym, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Gliwice wspólnie ze stacjami diagnostycznymi zapraszają wszystkich kierowców na darmowe regulacje świateł w samochodzie w dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia 2021 roku.


Będzie też możliwość skonsultowania się z doświadczonym policjantem na temat nurtujących pytań z dziedziny przepisów prawa o ruchu drogowym. Poniżej lista stacji, które przystąpiły do akcji, być może lista ta jeszcze się poszerzy, do czego oczywiście zachęcamy:

  • Okręgowa Stacja Kontroli KreG Knurów ul. Szpitalna 44
  • Stacja Kontroli Pojazdów Ponicki Diagnostic Gliwice ul. Chorzowska 50d
  • Stacja Kontroli Pojazdów Auto Moto Centrum Gliwice ul. Bardowskiego 2a (przy ul. Rybnickiej)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj