Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zgubił się w nocy na Równicy

Facebook Twitter

Wyszedł z lokalu na Równicy i zgubił się na stoku. Wychłodzonego mężczyznę po kilku godzinach znaleźli policjanci i GOPRowcy. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę.

fot. Policja Cieszyn

Było groźnie, bo tej nocy w Ustroniu panowała bardzo niska temperatura a kontakt z telefonem zaginionego nagle się zerwał. Około trzeciej nad ranem policjanci zostali zaalarmowani o tym, że 21-letni mężczyzna zgubił się schodząc z góry.

Nie potrafił przez telefon dokładnie wskazać miejsca, w którym się znajduje. Na pomoc ruszyli również GOPR-owcy i strażacy. Liczyła się każda minuta, a sytuacja była ciężka – tej nocy temperatura w górach sięgała -12 °C. Grubość pokrywy śniegu, przez który „przebijali” się mundurowi miejscami sięgała ponad metr. Ostatecznie, po prawie dwóch godzinach przebywania na mrozie wychłodzony i przemoczony mężczyzna został odnaleziony. Był kilkaset metrów od głównego parkingu na Równicy. Mundurowi z ratownikiem GOPR-u natychmiast udzielili pierwszej pomocy wyziębionemu 21-latkowi, ratownik przekazał mu swoje rękawice i kurtkę. Wspólnie z ratownikami mężczyzna o własnych siłach zszedł ze zbocza góry. Następnie został on przekazany ratownikom medycznym, a po badaniach przekazany pod opiekę rodziny.

Policja apeluje, by nie wychodzić w góry samotnie. Na szlakach panują trudne warunki do uprawiania pieszej turystyki. Pamiętajmy o odpowiednim ubiorze oraz dodatkowej żywności, łącznie z ciepłą herbatą w termosie i naładowanym telefonie komórkowym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj