Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zielona klasa w Raciborzu. Kolejna szkoła z taką pracownią [FOTO]

Facebook Twitter

Nowy rok szkolny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w raciborskich Ocicach oznacza otwarcie nowej pracowni. Dzięki wsparciu funduszu ochrony środowiska, powstała tutaj zielona klasa.

Zielona klasa w kolejnej szkole regionu

Już od pierwszych dni września nauka prowadzona jest w odświeżonej klasie. To nie tylko odnowione wnętrza, ale przede wszystkim nowe przybory edukacyjne.

Z pracowni korzystać będą nie tylko uczniowie, ale i przedszkolaki

– mówi dyrektor placówki Andrzej Skurk.

Andrzej Skurk: Będzie to na pewno przyroda, będzie biologia, geografia. Mamy też rok szkolny przewidziane kółka ekologiczne. Przewidujemy, że z tych udogodnień, które stworzyliśmy, będą mogły korzystać najmłodsi nasi podopieczni, czyli dzieci z przedszkola.

Radio 90: Proszę się chwalić, jaka sala, jakie wyposażenie, co tutaj znajdą.

Andrzej Skurk: Piękny, chyba największy monitor w naszej szkole. Taki dotykowy 75 cali. Bardzo dużo tych pomocy dydaktycznych, tutaj widzimy jakieś lunety, są mikroskopy, lornetki, stacja pogody. Oczywiście wyposażenie tej sali. Tak jak Państwo widzicie, mamy tu nowe stoliki, nowe krzesełka, nowe rolety. Sala od podstaw została wyremontowana.

Małgorzata Pisarczyk, nauczycielka

Małgorzata Pisarczyk uczy w szkole matematyki i przyrody. Jak mówi, bardzo cieszy się z wielu narzędzi, z których podczas lekcji będzie mogła skorzystać. Natomiast młodzieży podoba się przyjemne wnętrze sali.

Małgorzata Pisarczyk: Ponieważ mam w tej sali przyrodę, w związku z czym mamy dużo pomocy dydaktycznych, które dzięki temu, że ta pracownie powstała się pojawiły, na pewno na lekcjach będzie mi dużo łatwiej, ponieważ mamy bardzo dużo przyrządów takich jak mikroskopy, lornetki, lupy. Dzieci praktycznie poznają przyrodę, a poza tym będą mieli większy kontakt z nią. Także myślę, że będzie cudownie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj