Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mobilna pracownia komputerowa w SP nr 7 w Czerwionce-Leszczynach. To zasługa uczniów!

Facebook Twitter

W SP nr 7 w Czerwionce-Leszczynach jest już mobilna pracownia komputerowa. To nagroda w konkursie Ministerstwa Cyfryzacji „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, w którym wzięła udział placówka.

SP nr 7 w Czerwionce-Leszczynach

Mobilna pracownia komputerowa, która trafiła do SP nr 7 w Czerwionce-Leszczynach wyposażona jest w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, posiada oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor. Wyposażeni pracowni to nagroda w ministerialnym konkursie.

Projekt dotyczył rozwoju kompetencji cyfrowych, a jego realizacją w naszej szkole koordynowała Pani Danuta Maciejczyk. Prezentujemy obaczymy w jaki sposób nasi nauczyciele i uczniowie mogą korzystać z mobilnej pracowni, na przykładzie klasy 3

– mówił Mirosław Szopniewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7.

Konkurs, w którym mogły wziąć udział wszystkie szkoły w Polsce, został ogłoszony na początku czerwca ubiegłego roku. Rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym elementem dla wszystkich kategorii było zrealizowanie wskazanego kursu, który dotyczył bezpieczeństwa w sieci, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę. Zgłoszenia nadesłane w poszczególnych kategoriach były rozpatrywane indywidualnie.

W całym kraju nadesłano 3075 zgłoszeń konkursowych. Nasza szkoła znalazła się w gronie 832 laureatów, których nagrodzono mobilnymi pracowniami komputerowymi. Zwycięskie okazało się zgłoszenie klas 7-8, czyli propozycja przykładowego postu w mediach społecznościowych, odnoszącego się do cyberzagrożeń

– tłumaczyła Danuta Maciejczyk, nauczycielka matematyki w SP 7.

Burmistrz gminy Wiesław Janiszewski podkreślał natomiast, że niezależnie od tego jak dobry sprzęt komputerowy trafi do gminnych szkół, to nigdy nie zastąpi on w procesie wychowawczym nauczycieli i rodziców.

Zobacz zdjęcia mobilnej pracowni wykonane przez K. Mazur z Urzędu Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj