Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zimowe półkolonie. Jak będą wyglądać w czasie pandemii?

Facebook Twitter

Półkolonie mogą być realizowane tylko na terenie szkoły, przez szkołę albo przez organizację pozarządową. Tak zapowiedział minister edukacji narodowej. To jednak pod warunkiem spełnienia sporej ilości nakazów. Jakich?

Fot. elizabethaferry / pixabay.com

Ferie zimowe w tym roku szkolnym odbędą się dla wszystkich uczniów w tym samym terminie, czyli od 4 do 17 stycznia. W tym czasie będzie można organizować wypoczynek w formie półkolonii dla uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej oraz uczniów tych samych klas w szkołach artystycznych.

Chociaż dzieci nie będą mogły skorzystać z żadnych dalekich wyjazdów, Ministerstwo poinformowało, że w tym czasie będzie można jednak zorganizować półkolonie. To jednak pod warunkiem spełnienia sporej ilości nakazów. Jakich?

Są szczegółowo opisane, to między innymi informacja, że uczestniczyć w nich mogą dzieci bez objawów choroby, wskazano, że półkolonie mogą być organizowane tylko w szkołach lub placówkach spełniających warunki bezpieczeństwa i sanitarne. Na miejsce półkolonii mogą być przeznaczone sale dydaktyczne, świetlice i sale gimnastyczne, które zapewniają zachowanie dystansu społecznego. Minimalna przestrzeń to 4 metry kwadratowe na jedną osobą.

W czasie gdy w szkole trwają półkolonie nie mogą odbywa się inne zajęcia, a w grupie może być do 12 osób.

Dodajemy jeszcze, że rodzice powinni kupić też dziecku indywidualną osłonę nosa i ust a szkoła musi dysponować miejscem, które umożliwia zapewnienie izolacji osobom z objawami chorobowymi sugerującymi infekcję dróg oddechowych.

Szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czy wyślecie swoje dzieci na półkolonie?

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj