Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyniki wyborów w Czerwionce-Leszczynach: Wygrana o 28 głosów. Janiszewski (ponownie) burmistrzem. „Ten sukces smakuje wyjątkowo” [WYPOWIEDŹ]

Facebook Twitter

Wyniki wyborów w Czerwionce-Leszczynach: Mamy nieoficjalne wyniki wyborów w gminie. Z naszych informacji wynika, że Wiesław Janiszewski wygrał dosłownie o włos.

Wyniki wyborów w Czerwionce-Leszczynach

Wyniki wyborów w Czerwionce-Leszczynach: Janiszewski wygrywa z Aliną Kucharzewską o włos!

Wygrał różnicą zaledwie 28 głosów. To wciąż podkreślmy nieoficjalne wyniki wyborów, ale według nich, w fotelu burmistrza Czerwionki-Leszczyn nadal pozostanie Wiesław Janiszewski. Otrzymał on w drugiej turze 6170 głosów, a jego kontrkandydatka, Alina Kucharzewska 6142. Różnica niewielka ale dająca na kolejne pięć lat mandat zaufania urzędującemu burmistrzowi. Jak na gorąco skomentował wyniki?

Wiesław Janiszewski: Wyrównana walka, zakończona sukcesem. To jest tak jak w zawodach sportowych – metę trzeba przebiec nawet o te dwa centymetry szybciej i ma się zwycięstwo. Dla mnie to są piąte wybory, w związku z tym następna decyzja o starcie, to jest taki duży znak niepewności, bo łatwiej się obiecuje, łatwiej się startuje z drugiej linii, ale to doświadczenie jednak wskazuje, żeby za dużo nie obiecywać, żeby mierzyć zamiary na siły. Mówię tutaj o kondycji finansowej, o okolicznościach itd, itd. Ale ja cały czas mówię samorząd to jest najlepsza forma sprawowania władzy i  ludzie wybrali stowarzyszenie, które nie ma stylu politycznego, jest ruchem oddolnym. Cieszę się, bo taki sukces smakuje w wyjątkowy sposób.

Jak Wiesław Janiszewski oceniał, momentami „mocną” kampanię swojej kontrkandydatki?

Wiesław Janiszewski:  Jest już po wyborach. Kandydatka przed chwilą zadzwoniła, pogratulowała, w związku z tym ja jej nie chcę oceniać, ja nie chcę oceniać kampanii mojej kontrkandydatki. Ponoć wszystkie chwyty są dozwolone, byle były skuteczne. Okazało się, że wygrałem,  widocznie moja kampania spokojna, myślę rzeczowa, przemówiła do ludzi. Nic dodać, nic ująć.

Wiesław Janiszewski, według podkreślmy nieoficjalnych wciąż wyników wyborów pozostaje na swoim stanowisku, wygrał w drugiej turze wyborów z Aliną Kucharzewską różnica 28 głosów co stanowi różnicę 0,2 procenta.

AKTUALIZACJA, GODZINA 22.20

Mamy nieoficjalne wyniki wyborów na burmistrza Czerwionki-Leszczyn. Z naszych informacji wynika, że na stanowisku pozostaje Wiesław Janiszewski, który z kontrkandydatką Aliną Kucharzewską miał wygrać dosłownie o 30 głosów! Czekamy na potwierdzenie danych z PKW.

Wcześniej pisaliśmy:

Lokale wyborcze w gminie Czerwionka-Leszczyny zamknięte, członkowie Obwodowych Komisji Wyborczych przystąpili już do liczenia głosów. Frekwencja wyborcza w całym kraju nie powalała, w związku z tym dane powinniśmy  poznać stosunkowo szybko.

Zostańcie z nami, wszystkimi, szczątkowymi informacjami będziemy się z wami dzielili na bieżąco. Kto zostanie burmistrzem Czerwionki-Leszczyn na kolejne lata? Alina Kucharzewska czy Wiesław Janiszewski? Sprawdzamy!

SPRAWDŹ! SERWIS WYBORCZY RADIA 90 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj