Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Złodziej działał w Polsce i w Czechach

Facebook Twitter

Z Czech przyjechał okraść cieszyńskie firmy, pobyt w Polsce zakończył jednak w areszcie. Mieszkańcowi Hawierzowa za włamania i kradzieże grozi teraz do 10 lat więzienia. 30-letni obywatel Czech został przyłapany na gorącym uczynku, jak wynosił z budynku skradzione łupy.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (2/3.08.) już po północy. Mieszkaniec Bielska-Białej na jednej z ulic w centrum Cieszyna zauważył nieznanego mu mężczyznę, który trzymał w rękach duże worki i usiłował wydostać się z bramy kamienicy. Na jego widok mężczyzna zaczął uciekać. Bielszczanin od razu pobiegł za nim i powiadomił Policję. Dzięki informacjom zgłaszającego policjanci szybko namierzyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Jak się później okazało był to 30-letni obywatel Czech, który wcześniej włamał się do pomieszczeń jednej z firm w centrum miasta. W trakcie ucieczki złodziej porzucił skradzione przedmioty o łącznej wartości ponad 23 tysięcy złotych. Złodziej ukradł z firmy telefony, laptopy, oraz różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, biurowy i przemysłowy. Jak się później okazało nie był to jego jedyne przestępstwo, którego dopuścił się tego wieczoru. 30 latek usiłował włamać się do pomieszczeń kolejnej firmy w tym samym budynku, lecz nie potrafił sforsować zamków. Wcześniej na innej ulicy, jeszcze w ciągu dnia w centrum miasta wszedł do otwartego mieszkania skąd zabrał zegarki, biżuterię, dokumenty oraz karty płatnicze.

Mieszkaniec Hawierzowa był już wcześniej karany za podobne przestępstwa w Polsce i w Czechach. Po tym, jak mężczyzna usłyszał zarzuty, sąd na wniosek śledczych i prokuratora postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020