Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany kadrowe w gminie Gorzyce. Powołano zastępcę wójta

Facebook Twitter

Od Nowego Roku funkcję zastępcy wójta obejmie Daniel Kurasz. Do jego obowiązków będzie należało w pierwszej kolejności zastępowania gospodarza gminy pod jego nieobecność. Będzie także na co dzień sprawować pieczą nad oświatą, kulturą i sportem.

Będzie pełnił bezpośredni nadzór także nad Gminnym Zespołem Obsługi Finansowej. Daniel Kurasz od kilku lat jest związany z samorządem gminny. Od 2014 roku jest radnym a od 2018 wiceprzewodniczącym Rady Gminy. Pełni także funkcję sołtysa Czyżowic.

Daniel Kurasz ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Teologicznym oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunku Zarządzanie i Marketing. Kontynuuje studia podyplomowe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku Administracja Samorządowa.

Daniel Kurasz, fot.gorzyce.pl

Od 2014 r. pełni obowiązki radnego gminy Gorzyce. W kadencji 2014-2018 był członkiem Komisji Budżetu i Ochrony Środowiska oraz Komisji Rodziny, Spraw Społecznych i Zdrowia. Od 2018 r. jest I wiceprzewodniczącym Rady Gminy i jednocześnie przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Pełni również obowiązki sołtysa sołectwa Czyżowice.

Daniel Kurasz w przeszłości m.in. prowadził własną działalność gospodarczą, a od 2011 r. związany jest z branżą ubezpieczeniową. Od 2020 r. pełni obowiązki Dyrektora pełnomocnika zarządu ds polityki społecznej w jednej z multiagencji ubezpieczeniowych.

Z końcem bieżącego roku na emeryturę przechodzi wieloletni kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Jadwiga Siedlaczek. Od 1 stycznia 2022 r. zastąpi ją Wioleta Langrzyk.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024