Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znów wycinają las w Rybniku – alarmują słuchacze Radia 90. Sprawdzamy!

Facebook Twitter

Znowu wycinają las w Rybniku! Widziałem ciężarówki wypełnione drzewem w dzielnicy Paruszowiec-Piaski - alarmuje jedne z słuchaczy. Sprawdzamy u leśników, co tam się dzieje.

Wycinają las w Rybniku

To zawsze temat, który was bulwersuje. Znów wycinają las w Rybniku – alarmuje nas jeden ze słuchaczy, który zadzwonił do Radia 90. Chodzi o tereny w dzielnicy Paruszowiec-Piaski, w którym jego zdaniem trwa wycinka drzew na dużą skalę:

Znowu potężne ciężarówki wywożą drewno z lasu. Las na Paruszowcu znika! Co się dzieje?

Dlaczego? Skąd tak duża liczba samochodów wywożących drzewo z lasu? O to pytaliśmy Paulinę Sobczuk z Nadleśnictwa Rybnik:

Paulina Sobczuk: Ruch w tamtym miejscu może być spowodowany objazdem, ponieważ część drogi jest zamknięta i drewno, które jedzie z innej części nadleśnictwa Rybnik na autostradę, może jechać przez ulicę Wielopolską, ponieważ tamtędy jest poprowadzony objazd. Kolejną kwestią jest to, że w okolicy szkółki znajduje się składnica drewna jednej z firm i sytuacja czasami jest taka, że jeżeli firma nie ma możliwość wiezienia drewna na swoje potrzeby, to wywozi je dopiero wtedy kiedy ma samochód i wywozi go większą ilość.

Rzeczniczka nadleśnictwa w Rybniku potwierdza, że trwa tam wycinka lasu, ale to planowe działania leśników:

Paulina Sobczuk: W rejonie ulicy Mikołowskiej prowadzony jest zrąb i może być stamtąd wywożone drzewo. Jeżeli jedzie na przykład w kierunku Gliwic, to może być wywożone ulicą Mikołowską. Widać, że tam są stosy układane, dłużyce leżą, czyli duże drewno, długie. Myślę, że widać już także powierzchnię, która jest pozyskiwana, ale nie jest to nic strasznego, nic nadzwyczajnego, to normalna praca leśnika. Wszystko jest prowadzone według planu, który został zatwierdzony, wszystko jest pod kontrolą.

Paulina Sobczuk z Nadleśnictwa Rybnik

Dodajmy, że w miejsce wyciętego lasu leśnicy sadzą nowe drzewa, podobnie będzie w tym wypadku.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj