Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Strażacy z OSP Łaziska mają nowy sprzęt

Facebook Twitter

OSP Łaziska w gminie Godów z nowym sprzętem. To podniesie bezpieczeństwo mieszkańców.

OSP Łaziska

Strażacy z OSP Łaziska zakupili nowy sprzęt do działań z instalacjami i urządzeniami elektrycznymi. Jednostka z powiatu wodzisławskiego jest jednym z laureatów  V edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie” którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Zakupiliśmy sprzęt ratowniczy, który pozwoli strażakom na bezpieczne prowadzenie działań, ze szczególnym uwzględnieniem zdarzeń z udziałem urządzeń oraz instalacji pod napięciem. Pozyskany asortyment będzie wykorzystywany podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, znacząco zwiększając efektywność działań oraz wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa zarówno strażaków jak i mieszkańców gminy Godów

-informują ochotnicy z Łazisk.

Dzięki pozyskanym środkom z programu udało się zakupić między innymi  zestaw asekuracyjny do ratownictwa wysokościowego, detektor prądu przemiennego, zestaw narzędzi dielektrycznych, w tym bosak oraz nożyce, rękawice oraz buty elektroizolacyjne, a także pilarkę do drewna.

Program #wzmocnijswojeotoczenie to ogólnopolski program grantowy, którego celem jest wsparcie oddolnych inicjatyw związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego, bezpieczeństwem, edukacją i ochroną środowiska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024